Kuzey Kıbrıs Etkinlikler - Cyprus Journey
Avrupa’dan Futbol Takımları Devre Arası Kampı için Courtyard’ta
Avrupa’dan Futbol Takımları Devre Arası Kampı için Courtyard’ta

Courtyard Long Beach Holiday Resort kış döneminde Avrupa’dan futbol takımlarını ağırlamaya başladı. Kış aylarındaki turizm sakinliğine altarnatifler üreten...

Devamını Oku 25 Ocak 2021
Havuz Parti
Havuz Parti

Courtyard Resort Hotelde Havuz Partisi

Devamını Oku 21 Temmuz 2021
Kuzey Kıbrıs'ta Festivaller
Kuzey Kıbrıs'ta Festivaller

Kuzey Kıbrıs'ta Festivaller

Devamını Oku 18 Haziran 2020
Kids Festival
Kids Festival

İskele’nin yeni yıldızı Courtyard Long Beach Holiday Resort Bayram tatili boyunca misafirlerine unutulmaz anlar yaşattı.

Devamını Oku 14 Ağustos 2021
Kuzey Kıbrıs'ta Deniz Aktiviteleri
Kuzey Kıbrıs'ta Deniz Aktiviteleri

Kuzey Kıbrıs'ta Deniz Aktiviteleri

Devamını Oku 18 Nisan 2020
Kuzey Kıbrıs'ta Yöresel Festivaller
Kuzey Kıbrıs'ta Yöresel Festivaller

Kuzey Kıbrıs'ta Yöresel Festivaller

Devamını Oku 18 Nisan 2020

Kıbrıs Etkinlikleri’nde Müzik Festivalleri ve Kıbrıs Deniz Sporları

Kıbrıs etkinlik konusunda misafirlerine zengin seçenekler sunan en gözde tatil destinasyonlarındandır. Kıbrıs, her yaş grubundan misafirine keyif alıp, unutulmaz anlar yaşayacağı pek çok etkinlik imkânı sunmaktadır. Kıbrıs tatil etkinlikleri içerisinde deniz etkinlikleri, kültürel etkinlikler ve müzik etkinlikleri gibi pek çok farklı alandan etkinlik bulunmaktadır. Kıbrıs’ın kuşkusuz en popüler etkinliği, deniz etkinlikleridir. Akdeniz’in eşsiz güzelliği ile gerçekleştirilen deniz aktiviteleri misafirlerin vazgeçilmezlerindendir. Kıbrıs’ta yapılabilecek pek çok deniz etkinliği vardır. Su altı güzelliklerine hayran kalmanızı sağlayacak dalış etkinlikleri, farklı bir deneyim arayanları beklemektedir. Spor tutkunları için sörf ve deniz paraşütü gibi adrenalini bol seçenekler her mevsim gerçekleştirilebilendeniz etkinliklerindendir. Öte yandan huzurlu bir tatil arzu edenler için doğanın tüm güzelliklerini içinde bulunduran plajlar siz değerli misafirlerimizi beklemektedir.

Kıbrıs Turizm Etkinlikleri Yemek Festivalleri

Kültür turizmi ile ilgilenen konuklarımız için de yapılabilecek pek çok etkinlik Kıbrıs’ta mevcuttur. Tatiliniz süresince tadı damağınızdan gitmeyecek yöresel Akdeniz lezzetlerinitadabilirsiniz. Akdeniz mutfağının Türk- Yunan lezzetlerini harmanlanması ile oluşmuş bu mutfağın benzersiz lezzetlerinden Kıbrıs’a özgü hellim peyniri, kolakas ve kletfiko gibi yemekleri deneyebilirsiniz. Ayrıca yıl boyunca gerçekleşen çeşitli festivallerekatılarakkeyifli anlar yaşayabilirsiniz. Ekim ayında gerçekleşen Girne Zeytin Festivali, Lefke Hurma Festivali ve Güzelyurt Portakal Festivali gibi çeşitli etkinliklerle bu lezzetleri yakından tanıma imkânı bulurken keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Düzenlenen geleneksel eğlenceler ve halk oyunu gösterileri ile Kıbrıs kültürünü daha yakından tanıyabilirsiniz. Tarih meraklıları için de Kıbrıs adeta bir etkinlik cennetidir. Pek çok farklı kültür ve dine ev sahipliği yapan Kıbrıs’ta ziyaret edilebilecek çok sayıda tarihi alan mevcuttur.

Kıbrıs Müzik Etkinlikleri Seçenekleri

Müzik severler içinde pek çok etkinliği bulunduran Kıbrıs, yıl boyunca çeşitli müzik festivallerine ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca en popüler Kıbrıs otel etkinlikleri içerisinde yer alan birbirinden değerli sanatçıların verdiği konserler de yıl boyunca misafirler için ayrıcalıklı bir müzik keyfi sunmaktadır. Pek çok ünlü isim yaz aylarında popüler tatil destinasyonlarından olan Kıbrıs’ta konser vermektedir. Eğer sizde tatilinizi Kıbrıs’ın seçkin otellerinde geçirmeyi tercih ederseniz her müzik zevkine hitap eden Kıbrıs konserleri ile keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz.