Ercan Havalimanı Hakkında Tüm Bilgiler - Cyprus Journey

Ercan Havalimanı Hakkında Tüm Bilgiler

Kıbrıs’ın devlet havalimanı olan Ercan Havalimanı adını Barış Harekâtı’nın birinci günü şehit olan Hava Pilot Kıdemli Binbaşı Fehmi Ercan’dan alır.

Pzt, 29 May 2023

Kıbrıs’ın devlet havalimanı olan Ercan Havalimanı adını Barış Harekâtı’nın birinci günü şehit olan Hava Pilot Kıdemli Binbaşı Fehmi Ercan’dan alır. Güzelyurt’tan 62 km, Lefkoşa’dan 25 km ve Mağusa’dan da 51 km uzaklıkta bulunan havalimanı, deniz seviyesinden 122 m yüksekliktedir.
Ercan Havalimanı, Boeing 747 ve DC10 dâhil olmak üzere dünya genelinde bulunan bütün yolcu uçaklarına karşılayıcı ve uğurlayıcı hizmet sunar. Havalimanın ana pisti 2755 m uzunluktadır. Ercan Havalimanı 1975 yılında sivil hava trafiğine açılmıştır.
Havalimanında 20 bin metrekarelik terminal binası bulunur. Modern donanımlı hizmet noktalarıyla yolculara birçok kolaylık sunan havalimanında yönlendirmeler pratik hareket sağlar. Ercan Havalimanı dünyanın dört bir yanından yolcuları gece ve gündüz ağırlayan dünyanın en yoğun havalimanlarından biridir.

Kıbrıs’ın Tek Havalimanı Ercan Havalimanında Modern Standartlar 

Ercan Havalimanını KKTC’nin tek havalimanıdır. 1975 yılından beri uçakları ve yolcuları ağırlamaya devam etmektedir. Yıllar içinde Ercan Havalimanı da çok değişmiştir. Modern standartlarla yenilenen havalimanında son teknoloji hizmet noktaları dikkat çeker. Sosyal alanlar dünyanın dört bir yanından gelen yolcuları memnun edecek olanaklar sunar. 
Havalimanının mimarisi yolcular için yolculuk standartlarını kaliteli hale getirecek şekilde dizayn edilmiştir. İklimlendirme sistemleri, otomatik kapı sistemleri ve uçuş emniyeti ile ilgili elektronik cihazlar gibi özelliklerle modern havalimanı standartlarını karşılar. Kıbrıs’ın tek havalimanı olan Ercan Havalimanı dünya standartlarında bir havalimanı olarak modern hizmet olanaklarıyla yolcuları memnun etmeyi başarır.

Ercan Havalimanından Kıbrıs’ın Farklı Yerlerine Nasıl Gidilir?

Ercan Havalimanından Kıbrıs’ın Farklı Yerlerine Nasıl Gidilir?

Ercan Havalimanı’ndan Kıbrıs’ın her yerine kolaylıkla seyahat etmek mümkündür. Havalimanından araç kiralayarak taksiyle ya da servis kullanarak gitmek istediğiniz yere gidebilirsiniz. Girne, Mağusa veya Lefkoşa gibi bölgelere gitmek için en iyi yollardan biri araç kiralamaktır.  Kıbrıs seyahatleri için araç kiralamak seyahat standartlarını keyifli hale getirebilir. Kıbrıs’ta toplu taşıma hizmetleri olsa da bu güzel adayı gezerken bir aracın olması büyük kolaylık sağlar. Daha özgür ve daha rahat bir gezintiyle Kıbrıs’ın farklı yerlerindeki farklı güzellikleri keşfedebilirsiniz. Adanın her yeri hem doğal hem de tarihi açıdan unutulmaz manzaralara ev sahipliği yapar. Güneşin batışı bile farklı noktalarda çok değişik manzaralar sunar. Havalimanından araç kiralayabilir, taksi tutabilir ya da havalimanının servislerini kullanarak dilediğiniz yere rahat bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

Türkiye’den Ercan Havalimanına Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Ercan Havalimanına Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin çeşitli illerinden Ercan Havalimanı’na doğrudan uçuşlar düzenlenmektedir. İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Hatay ve Gaziantep’ten Ercan Havalimanı’na uçuş bulmak mümkündür. Seferler sık aralıklarla yapılır. Uçuş süresi yaklaşık 1,5 saat kadar sürer. 
Uçuşları düzenleyen çeşitli havayolları vardır. Pegasus, Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet en çok sefer düzenleyen havayolu firmalarıdır. İstediğiniz havayolu firmasından istediğiniz tarih ve saate uçak bileti alarak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bilet fiyatları zaman aralıklarına, firmalara göre farklılık gösterebilir. En uygun fiyatlı bileti bulmak için fiyat karşılaştırması yapmak size büyük avantaj sağlayacaktır.

Tickle 1 Tickle 2 Tickle 3

MÜŞTERİ YORUMLARI