Kıbrıs Uçak Bileti Nasıl Alınır? - Cyprus Journey

Kıbrıs Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Türkiye’den Kıbrıs’a hızlı ve kolay seyahat etmek için İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Hatay ve Gaziantep illerinden doğrudan uçuşlar tercih edilebilir.

Cum, 26 May 2023

Türkiye’den Kıbrıs’a hızlı ve kolay seyahat etmek için İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Hatay ve Gaziantep illerinden doğrudan uçuşlar tercih edilebilir. Tüm bu şehirlerden Kıbrıs’taki Ercan Havalimanı’na düzenli uçak seferleri düzenlenir.

Uçak bileti almakta oldukça kolaydır. Kıbrıs’a uçak bileti alırken online kolaylıklardan yararlanabilirsiniz. Farklı sitelerden gideceğiniz tarih ve saate göre arama yapabilir ve uygun uçuşu bulabilirsiniz. Farklı havayolu firmalarına göre bilet ücretleri değişebilir. Ancak online uçak satışı yapan sitelerdeki kolaylıklar sayesinde fiyat karşılaştırması da yaparak kolay şekilde tercihte bulunabilirsiniz.

Uçak biletinde uygun fiyatları yakalamak önemlidir. Bu açıdan da uçak biletinizi ne kadar önceden alırsanız fiyat olarak o kadar avantajlı seçim yapabilirsiniz. Kıbrıs uçak bileti almanın en kolay yolu online bilet almaktır. Online bilet alırken bilgileri doğru girmeye dikkat edilmelidir. Bilgilerinizi doğru şekilde girip ödemeyi yaparak online biletinizi hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Kıbrıs Uçak Yolculuğu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kıbrıs Uçak Yolculuğu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kıbrıs’la uçakla gereken bazı detayları bilirseniz çok daha rahat edersiniz. Kıbrıs biletinizi alırken Kıbrıs yolculuğu hakkında önceden bilgi edinmek seyahatinizin daha rahat ve konforlu geçmesine yardımcı olacaktır. Kıbrıs’a uçakla giderken genel uçuş kurallarına uymanız gerekir. Kıbrıs uçak yolculuğunuzu rahat geçirmenizi sağlayacak bazı bilgiler;

  • Kıbrıs’a gitmek için pasaport gerekmez kimlikle ülkeye giriş yapılabilir.

  • Kıbrıs’ta bir tek havalimanı vardır. Bu da Lefkoşa’daki Ercan Havalimanı’dır.
  • Uçağa bineceğiniz havalimanına gitmek için havalimanı otobüsü kullanabilirsiniz.
  • Uçağa binmeden bir saat önce valizleri teslim etmek gerekir.
  • El bagajı boyutları 23 x 40 x 55 cm ve ağırlığı maksimum 8 kg olmalıdır.
  • Ercan Havalimanı’ndan havalimanı otobüs servislerini kullanabilirsiniz. Dilerseniz de taksi tercih edebilir ya da araç kiralayabilirsiniz.

Kıbrıs Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kıbrıs’a uçak bileti alırken online araştırmanızı çok iyi yapmalısınız. En iyi fiyatla tam istediğiniz tarih ve saatlerde bilet bulabilirsiniz. İstediğiniz bileti aradığınız fiyata bulmak için fiyat karşılaştırması yapabilir, farklı seferlerde alternatif fiyat seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Uçak firmalarının rekabetlerinden yararlanarak uygun fiyata bilet satın almak size avantaj sağlayacaktır. Fiyatların daha uygun olduğu zaman aralıklarını tercih edebilirsiniz. Örneğin, hafta içi hafta sonuna göre daha uygun olabilir. Biletinizi alırken kişisel bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olmalısınız. Ayrıca ödeme yaparken de güvenilir ödeme yöntemlerini tercih etmelisiniz. Biletinizi açık bilet olarak kullanılabilir şekilde seçmeniz, olası erteleme durumunda biletinizi yeniden kullanma avantajını size sağlayacaktır.

Kıbrıs’a Uçakla Seyahat Etmek Ne Kadar Sürer?

İstanbul’dan Kıbrıs’a uçak seyahatleri yaklaşık olarak 1,5 saat kadar sürer. Türkiye - Kıbrıs arası uçakla oldukça kısa bir mesafedir. Uçak dışında Kıbrıs’a feribotla da girmek mümkündür. Feribotla ise yolculuk 2 saat 30 dakika kadar zaman alır.

Kıbrıs’a Uçakla Gidildiğinde Nereye İnilir?

Kıbrıs’a uçakla gittiğinizde Lefkoşa’daki Ercan Havalimanı’na iniş yaparsınız. Buradan istediğiniz farklı bir şehre kolaylıkla seyahat edebilirsiniz. Ercan Havalimanı’ndan taksi ya da servis kullanarak farklı noktalara seyahat etmek mümkündür.

Kıbrıs’a Araçla Gidilir mi?

Kıbrıs’a Araçla Gidilir mi?

Kıbrıs’a arabalı feribotla araç götürmek mümkündür. Ancak adaya araç götürmenin prosedürleri biraz farklıdır. Kıbrıs’ta araç kiralamak daha avantajlı olabilir. Kıbrıs’a kendi aracınızla gidecekseniz gerekli belgeleri almayı unutmamalısınız.

Tickle 1 Tickle 2 Tickle 3

MÜŞTERİ YORUMLARI