Neden Kuzey Kıbrıs - Cyprus Journey

Neden Kuzey Kıbrıs

Kuzey Kıbrıs’ta yaşamı seçmek için birden fazla neden bulunmaktadır. Öncelikle Kuzey Kıbrıs’a yatırım yapmak verebileceğiniz en mantıklı kararlar arasında yer almaktadır. Neden Kuzey Kıbrıs’a yatırım yapmalıyım diyorsanız, Kuzey Kıbrıs hızlı yatırım dönüşü sağlayan nadir ülkeler arasında yer almaktadır. Kuzey Kıbrıs en güvenilir yerler arasında olup, Avrupa’nın en düşük suç oranına sahip 3. Ülkesi olma özelliğini taşımaktadır. Yatırım için neden Kuzey Kıbrıs’ın diğer nedenleri arasında siyasi açıdan güvenli olması, KDV oranları, gayrimenkul alım satımı tapu masrafları, garantili kira geliri, emlak vergi oranının %1 olması, tüm Doğu Avrupa ülkeleri vatandaşları için vizesiz giriş imkanı, yine Avrupa’ya  kıyasla gayrimenkul fiyatlarının daha uygun olup, kira getirilerinin yüksek olması gibi nedenler peş peşe sıralanabilmektedir.

Öte yandan Kuzey Kıbrıs turizm ve eğitim adası olarak bilinmektedir. Geçtiğimiz 5 yılda Kuzey Kıbrıs turizm sektöründe büyük bir atılım ve büyüme yaşamıştır. Yaklaşık her bölgede turistlere özel ve uygun geniş ürün yelpazeleri ve cezbeden fiyatlar sunulmuştur. Ayrıca kaliteli eğitim almak ve keyifli bir öğrencilik hayatı sürmek için Kuzey Kıbrıs’ta donanımlı üniversiteler bulunmaktadır. Bir çok kişi ve farklı ırklar tarafından tercih edilen bir ülke olduğu için üniversite hayatınız farklı kültürleri de yaşama şansınız olacaktır.

 

neden Kıbrıs tatiline gitmeliyim

Kuzey Kıbrıs mutluluk ve güven yayıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda 106 ülke arasında en güvenilir 5. Ülkedir. Öte yandan nüfus sayısı 5 milyondan düşük olan ülkeler arasında ise Kıbrıs ilk sırada yer almaktadır.

365 gün tatil yapmak isteyen kişilerin ise tek adresi Kuzey Kıbrıs oluyor. Burada yaşamak için binlerce neden sayılabilir. Sizler için birkaç tanesini söyleyecek olursak; masmavi denizleri, altın gibi kumları ve günün büyük çoğunluğunun güneşli geçmesi en büyük nedenler arasında. Öte yandan eğlence sektörünün cezbedici olması, damak zevkinize hitap edecek yemekler, birbirinden farklı spor aktiviteleri, eşi bulunmayan tarihi ve size evinizdeymişsiniz hissi verecek sıcakkanlı ada insanları ile Kuzey Kıbrıs’ta olmanın keyfine doyamayacaksınız.

Yatırım yapmak isteyen kişilerin de ilk tercihleri arasında Kuzey Kıbrıs yer almaktadır. Kira getirilerinin yüksek olması, yapılan yatırımlardan hızlı geri dönüş sağlanması özellikle stratejik konumu ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Farklı dönemlerde farklı medeniyetlerin elinde olan Kuzey Kıbrıs bir çok kültüre ev sahipliği yapmış ve halen daha geçmişin izlerini taşımaktadır. Muhteşem tarihi yapıları, benzersiz doğa ile birleşince de tam bir görsel şölen yaşatıyor. Unutulmayacak bir tatil, benzersiz bir tecrübe için Kuzey Kıbrıs en güzel adresiniz olacak.