Lefkoşa Tatilinizde Yapılacaklar Listesi - Cyprus Journey

Lefkoşa Tatilinizde Yapılacaklar Listesi

Cennetten bir köşe arayanlar için Lefkoşa mükemmel bir tatil seçeneğidir. Başkent Lefkoşa’da tatilinizi her anlamda keyifli ve unutulmaz yapacak birçok alternatif bulunur. Bu masalsı kent hem tarihi hem doğal güzellikleriyle büyüleyicidir.

Cum, 30 Eyl 2022

Cennetten bir köşe arayanlar için Lefkoşa mükemmel bir tatil seçeneğidir. Başkent Lefkoşa’da tatilinizi her anlamda keyifli ve unutulmaz yapacak birçok alternatif bulunur. Bu masalsı kent hem tarihi hem doğal güzellikleriyle büyüleyicidir. Yemyeşil dağların arasında, altın kumlu plajlarıyla ve kadim kültürlerin izleriyle dünyanın en güzel tatil lokasyonlarından biridir. Her mevsim Lefkoşa’da dünyanın dört bir yanından gelmiş turistlerle karşılaşabilirsiniz. Lefkoşa tatiline çıkmaya karar verdiyseniz asla pişman olmayacağınızı söyleyelim. Tabi, her şeyi iyi planlamak şartıyla. Lefkoşa kafanızı karıştırabilir. Çünkü her tarzda, her duyguya hitap eden tatil olanakları vardır.

Şehrin tüm güzelliklerini yaşamak için kendinize bir tatil planı yapmalısınız. Lefkoşa’da nerelere gitmeli, neler yapmalı, ne yemeli gibi sorularınızın yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz. Öncelikle yüzeysel değil derinlemesine bir tatilin ilk adımını atmalısınız. Yani gerçek Lefkoşa’yı keşfetmeye çalışmalısınız. Tatil deyince aklınıza deniz, kum, güneş geldiğini biliyoruz. Lefkoşa’da plajlar size aradığınız tatil keyfini sunacaktır. Hem plajlar, hem tarihi yerler, hem aktiviteler hem de doğal güzellikler için ayrı ayrı zaman ayırmalısınız. İşte Lefkoşa’yı gerçekten yaşamak için yapılması gerekenler;

Kuzey Kıbrıs'ın en iyi plajları hangileridir?

Lefkoşa çevresinde dünyaca ünlü plajlar bulunur. Turkuaz deniz hem hayaliniz olduysa Lefkoşa sizi bunu verecektir. Plajlar için mutlaka bir tur düzenlemelisiniz. Turu bir gün plaj bir gün tarihi mekânlar sonra tekrar plaj ve sonra doğal alanlar şeklinde de yapabilirsiniz. Lefkoşa’dan 32 km uzakta yer alan Acapulco plajına, 39 km uzakta bulunan Alagadi plajına ya da 30 km uzaktaki Deniz Kızı plajına gidebilirsiniz. Plajları gezmek için araç kiralamak en iyi yoldur. Lefkoşa’da ekonomik şekilde araç kiralayabilir ve gezilerinizi daha kolay yapabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs'ta antik tarihin hangi yerleri var?

Kadim Bir Tarihin Kanıtı Olan Yerleri Keşfedin

Venediklilerden kalma Lefkoşa Surları, Bedesten Aziz Nikolas Kilisesi, Büyük Han, Girne Kapısı gibi tarihi yapılar Lefkoşa’nın kadim tarihini yakından görmek isteyenler için mükemmeldir. Venedikliler, Lüziyanlar, Osmanlılar, Bizanslılardan kalma yapılarda ihtişamlı medeniyetlerin izlerini görebilirsiniz.

Müzeleri Gezin

Başta Barbarlık Müzesi olmak üzere Lefkoşa’da çok etkileyici müzeler vardır. Etnografya müzesi olarak restore edilmiş Derviş Paşa Konağı’nı ziyaret edebilirsiniz. Mistik atmosferiyle etkileyen Mevlevi Tekke Müzesi’ni mutlaka görmelisiniz. Kıbrıs Araba Müzesi ise otomobil tutkunları için harika bir deneyim sunar.

Ledra Caddesi’nde Yürüyün

Uzun Yol olarak da bilinen Ledra Caddesi Lefkoşa’yı ikiye bölen caddedir. Sembolik bir sınır olarak görülen cadde üzerinde restoranlar, cafeler, alışveriş noktaları bulunur. Bu yol tam olarak Kıbrıs’ın ortasından geçer.

Arasta Sokakta Gezinin

Küçük ara sokaklarda Kıbrıs’ın bahar tadında yaşamının güzelliğini hissedebilirsiniz. Kokusuyla içinizi ferahlatan çiçekli evlerin yanından yürüyebilirsiniz. Ana cadde üzerindeki alışveriş noktalarına da göz atabilirsiz.

Büyük Han’da Vakit Geçirin

Adanın en büyük kervansarayı olan Büyük Han kadim medeniyetlerin izlerini taşır. Avlusunda oturup çay içmekten büyük keyif alacağınız bir atmosfere sahiptir. Büyük Han’da el işi hediyelikler de bulma şansınız var.

Taverna ve Meyhanelere Uğrayın

Lefkoşa’da Kıbrıs kültürünü tam anlamıyla yaşayabileceğiniz taverna ve meyhaneler vardır. Mezeler ve içkiler Kıbrıs’a özgü eğlencelerin bir parçasıdır. Buralarda meşhur Kıbrıs yemeklerini ve içkilerini tatma fırsatı bulabilirsiniz.

Tickle 1 Tickle 2 Tickle 3

MÜŞTERİ YORUMLARI