Kuzey Kıbrıstan Alınacak Hediyelik Eşyalar - Cyprus Journey

Kuzey Kıbrıstan Alınacak Hediyelik Eşyalar

Kıbrıs’ta Dünyaca ünlü markaların tekstil ürünlerinin yanı sıra gümüş, bakır, ahşap oymacılık ve seramikten üretilen hediyelikler mevcuttur. El emeği ile yapılan birbirinden özel ürünleri, sevdiklerinize satın alarak onları mutlu edebilirsiniz.

Tue, 29 Mar 2022

Kuzey Kıbrıs’tan hediyelik eşya satın almak isteyen kişiler için birçok farklı seçenek bulunur. Bu noktada hediye alacağınız kişinin zevkleri doğrultusunda seçimler yapabilirsiniz. Kıbrıs’ta Dünya genelindeki prestijli markalara ve Kıbrıs’ın yerel markalarına ait birçok mağaza bulmanız mümkündür.

Ayrıca Kıbrıs’ta Dünyaca ünlü markaların tekstil ürünlerinin yanı sıra gümüş, bakır, ahşap oymacılık ve seramikten üretilen hediyelikler mevcuttur. El emeği ile yapılan birbirinden özel ürünleri, sevdiklerinize satın alarak onları mutlu edebilirsiniz. Aynı zamanda Kıbrıs’a özgü çeşitli gıda ürünlerini de hediyelik olarak tercih edebilirsiniz. Bu kapsamda Kıbrıs’ın alışveriş için en gözde mekânları arasında Lefkoşa ve Girne yer alır. Girne, Lefkoşa ve bazı köyleri ziyaret ederek, magnet, süs eşyası, çanta, kıyafet, çanak, çömlek, mücevher, kilim, parfüm ve makyaj malzemesi gibi birçok farklı ürünü satın alabilirsiniz.

El Sanatı Ürünleri

Kuzey Kıbrıs’tan alınabilecek hediyelik eşyaların başında el sanatları ürünleri yer alır. Özellikle Kıbrıs’ın çeşitli kasabaları, Türk seramiği, ipek, eşarp, fayans ve süs eşyaları almak için son derece idealdir. Gönendere, Görnenç ve Serdarlı gibi köylerde üretilen sepetçilik ürünleri, üstün kaliteye sahiptir. Bu nedenle Sista ve Paneri gibi ürünler, diğer hediyelik eşyalarına oranla daha pahalı fiyatlarla satışa sunulur. Bunun dışında Lefkoşa’nın şehir merkezinde de el sanatları ürünleri satan mağazalar mevcuttur. Özellikle Arasta Çarşısı’ndan biblo, porselen gibi onlarca hediyelik süs eşyasını satın alabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıstan Alınacak Hediyelik Eşyalar

Dünyaca Ünlü Markaların Giyim Ürünleri

Kıbrıs’ta hediyelik eşya alanında öne çıkan bir diğer seçeneği tekstil ürünleri oluşturur. Kıbrıs’tan, Dünyaca ünlü markaların ürünlerini Türkiye’den daha uygun fiyatlarla satın almanız mümkündür. Özellikle Girne yat limanı çevresinde ve Leşkoşa’nın Dereboyu Caddesi üzerinde tekstil ürünlerine yönelik mağazalar bulunur. Bu gibi yerlerden ünlü markalara ait, çanta, elbise, pantolon, tişört gibi ürünleri uygun seçeneklerle satın alabilirsiniz.

Kozmetik Ürünler

Tekstil ürünleri dışında Kıbrıs genelinde, kozmetik ve parfüm alanında da ünlü markaların ürünlerine rastlamak mümkündür. Türkiye’de oldukça pahalı seçeneklerle satışa sunulan kozmetik ve parfüm gibi ürünler, Kıbrıs’ta çok daha avantajlı fiyatlarla satılır. Bu noktada güvenilir mağazalar üzerinden makyaj malzemesi, bakım ürünü, parfüm gibi çeşitli kozmetik ürünlerini alabilirsiniz.  

Mücevherler

Gümüş, altın gibi takılarla ve mücevherle ilgilenen kişiler için Kuzey Kıbrıs’ta birçok mağaza yer alır. Kuzey Kıbrıs’ta yer alan mücevher ve takı tasarımları son derece özgün formlara sahiptir. Bu takılar, genellikle değerli taşlarla oluşturulur. Sevdiklerinize bu alanda bir hediye almak istiyorsanız, Kıbrıs Büyük Han’ı ziyaret ederek, birçok mücevher ve takı mağazasına uğrayabilirsiniz.

Lefkara Danteli

Kıbrıs’tan alınabilecek hediyelik ürünler arasında Lefkara danteli adı verilen nakışlarla işlenen ürünler de yer alır. Lefkara danteli, kadınların ipliklerle dantel tasarımları yaptıkları Venedik dönemine kadar dayanan bir Kıbrıs geleneğidir. Bir inanışa göre, Leonardo Da Vinci’nin Lefkara dantelini görünce büyülendiği söylenir. Siz de kendiniz ve sevdikleriniz için Lefkara dantelinden yapılan nevresim, masa örtüsü ve başörtüsü çeşitlerini satın alabilirsiniz.

Kilim ve Hasırlar

Kıbrıs, birinci sınıf işçilikle üretilen birbirinden canlı renklere sahip kilimleri ile meşhurdur. Kıbrıs’ta kilim dokumacılığı çok eski bir gelenektir ve dokumacılık çoğunlukla Gazimağusa bölgesinde yapılır. Ayrıca bu bölgede, kilim dokumacılığının yanında çanta dokumacılığı da yapılmaktadır. Birbirinden özel tasarımlara sahip hasır çantalar gerek yerel halkın gerekse turistlerin ilgisini çeker. Bu tarz ürünleri Girne’de bulunan dükkânlardan kendinize veya sevdikleriniz kolayca satın alabilirsiniz.

Kıbrıs Çileği

Kıbrıs Çileği

Kıbrıs’ın meşhur ürünlerinden biri de Kıbrıs çileğidir. Sevdiklerinizin damak tatlarına hitap eden farklı bir hediye sunmak için benzersiz bir lezzete sahip Kıbrıs Çileği satın alabilirsiniz. Bunun için ise Kuzey Lefkoşa’nın tarihi çarşısı olan Bandabuliya’yı ziyaret edebilirsiniz. Kuzey Kıbrıs hakkında daha fazla bilgi almak için blog sayfamızdaki diğer makalelerimizi inceleyebilirsiniz.

Tickle 1 Tickle 2 Tickle 3

MÜŞTERİ YORUMLARI