Kıbrıs Popüler Plajları - Cyprus Journey

Kıbrıs Popüler Plajları

Kıbrıs neredeyse dört mevsim boyunca güneş alan bir ülkedir. Sonbahar mevsiminde bile denize rahatlıkla girilebilmektedir

Pzt, 22 Kas 2021

Hal böyle olunca Dünya’ nın farklı bölgelerinden milyonlarca ziyaretçi ağırlamaktadır. Tatil bölgesinin birçok noktasında denize girmek mümkündür. Özellikle plaj bölgelerinde göz zevkini bozan yapılar bulunmamaktadır. Oteller, pansiyon ve tesisler belirli bir düzene göre konumlanmıştır. Bu da ziyaretçilere muhteşem bir deniz tatil turu yaşamasını sağlamaktadır. Birbirinden farklı seçenekleri ile deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Kıbrıs’ ın en popüler plajları ve yakın konaklama merkezlerinizi sizler için derledik.

İskele Long Beach

İskele Long Beach, adanın en gözde plajları arasındadır. Sarı – beyaz renkleri andıran kumsalları ile ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Deniz genellikle dalgasız ve berraktır. Plaja en yakın konaklama yerleri arasında Courtyard yer almaktadır. Otel içerisinde çeşitli olanaklar mevcuttur. Kaliteli hizmetten uzaklaşmayarak uygun fiyat politikası izlemektedir. Kıbrıs otelleri arasında en iyi ve en uygun otelidir. Otelin yanı sıra tesis, villa, resort ve apart seçenekleri de mevcuttur. Sevgililerin, balayı çiftlerinin veya çocuklu ailelerin rahatlıkla tatil planı yapacağı alanlardadır. Fiyat ve konaklama alanlarını daha detaylı incelemek için cyprusjourney.com adresine giriş yapmanız yeterlidir.

Misafirlerin memnuniyeti odaklı çalışma politikası ile harika bir tatil sizi beklemektedir. Türkçe, İngilizce ve Rusça hizmet vermektedir. Courtyard merkezinde ısıtmalı havuz, spa, spor merkezi, doğa yürüyüş aktiviteleri, eğlence saatleri, restoran , açık büfe ve farklı hizmetleri ile tatilcilere 5 yıldızlı konfor sunmaktadır. Tesislerde çocuklar için kreşler mevcuttur. Çocukların eğlenceli vakit geçirebileceği alanlar oluşturulmaktadır. Ayrıca şehir merkezlerine yakındır. Tarihi geziler, doğa yürüyüşleri ve alışverişleriniz için farklı yerler keşfedebilirsiniz. Sadece yaz sezonunda değil kış tatilleriniz içinde cyprusjourney.com adresinden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Kıbrıs Popüler Plajları

Altınkum Plajı

Altınkum Plajı ada içerisinde en iyi plajıdır. Kıbrıs’ın en uç noktasında Karpaz bölgesinde yer almaktadır. Bu plaj dünyaca ünlüdür. Sarı rengi andıran ince kumlardan olmaktadır. Kumun renginden dolayı Altınkum olarak adlandırılmaktadır. Deniz suyu diğer plajlara göre daha soğuktur. Genellikle Mayıs ayından sonra sezon açılmaktadır. Plajın mitolojik bir hikâyesi yer almaktadır. Masmavi ve sakin deniz bir anda dalgalı olmaya başlamıştır. Deniz köpüklerinden bir kabuk üzerine Afrodit dünyaya gelmiştir. Mitolojiye göre aşk ve güzellik tanrıçası Afrodit’ in doğum yeri olduğuna inanılmaktadır.

Güzel kumları ve berrak denizi ile efsanevi bir güzelliğe sahiptir. Bu yapının bozulmaması adına çevresinde hiçbir yapı yoktur. Doğa ile iç içe tatil yapmak isteyenler için muhteşem bir öneridir. Doğa yürüyüşleri, güneşin doğuşu ve kamp yapılabilecek alanlardandır. Özel olarak çadır kiralayabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Duş, tuvalet ve temel ihtiyaçlarınızı karşılayacak herhangi bir yer yoktur. Plaj girişinde herhangi bir ücret ödemezsiniz. Ancak gitmeden önce yiyecek, içecek, şemsiye, plaj havlusu ve temel gereksinimlerinizi yanınıza almanız gerekmektedir. Adanın en uç noktası olduğundan dolayı yolculuk uzun sürebilecektir.

Palm Beach

Palm Beach

Palm Beach, Hayalet şehir olarak adlandırılan Kapalı Maraş Bölgesi’ nin hemen yanında yer almaktadır. Maraş’ ın ziyaretçilere açılan bölgelerinden de plaja ulaşmak mümkündür. Deniz planınıza tarihi geziler de ekleyebilirsiniz. Maraş bölgesinde bisiklet turu veya yürüyüş yaptıktan sonra Palm Beach’ e geçebilirsiniz. Bu sayede hem eğlenebilir hem de tarihi gezi düzenleyebilirsiniz. Plaja giriş ücretsizdir. Şemsiye, şezlong, yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacak yerler bulunmaktadır. Bunun dışında para vermeden de kullanabileceğiniz bölgeler bulunmaktadır. Kamp yapılması, doğa yürüyüşleri ve ateş yakılmasına izin verilmemektedir. Sadece yaz aylarında değil kış aylarında da denize girebileceğiniz yerler arasındadır. Özellikle kış aylarında farklı bir havası ile ziyaretçilerine huzur vermektedir.

Tickle 1 Tickle 2 Tickle 3

MÜŞTERİ YORUMLARI