Mağusa Fitness & Gym Salonları - Cyprus Journey

Mağusa Fitness & Gym Salonları

Günümüzde eskiye kıyasla sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivitenin daha fazla önemine varılmıştır. Bu sebepten ötürü İngilizceden dilimize geçen ve sıkça kullandığımız Gym, "spor salonu, jimnastik, egzersiz, spor" anlamlarına gelmektedir. Fitness ise fiziksel yeterlilik ya da uygunluk anlamına gelir ve kas kütlesini geliştirmekten ziyade sağlıklı kalmayı hedefler.

Pzt, 28 ub 2022

Günümüzde eskiye kıyasla sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivitenin daha fazla önemine varılmıştır. Bu sebepten ötürü İngilizceden dilimize geçen ve sıkça kullandığımız Gym, "spor salonu, jimnastik, egzersiz, spor" anlamlarına gelmektedir. Fitness ise fiziksel yeterlilik ya da uygunluk anlamına gelir ve kas kütlesini geliştirmekten ziyade sağlıklı kalmayı hedefler.

Sağlıklı yaşam için fiziksel aktivitenin ne kadar mühim olduğunun farkında olan Courtyard Long Beach Holiday  Resort Hotel bu amaç ile Gym & Fitness hizmeti sunmaktadır. Ziyaretçilerinin tatil yaparken de zinde kalmaları adına tesislerinde saat 08.00- 22.00 aralığında spor ve fitness salonu hizmetini ücretsiz olarak müşterilerine vermektedir.

Toplam 420 daire ve 4 kattan oluşan geniş kapasiteli Courtyard Long Beach Holiday  Resort Hotel ziyaretçilerinin tümüne hitap edebilmek adına bünyesinde birçok tesis barındırmaktadır. Bu tesislerden biri olan Gym&Fitness tesisi gayet gelişmiş araç gereçler, banyo ve soyunma odaları gibi çeşitli üniteleri ile son derece amacına yetkin bir şekilde dekore edilmiştir.

Mağusa Fitness & Gym Salonları

Mağusa Fitness Gym Salonları

Makine, ağırlık ve diğer araç gereçler ile yapılan egzersizlerin mekanına Gym yani spor salonu denir. Spor salonlarını gerekli araç ve gereçler ile donatmak, uzman spor hocaları ile çalışmak aktivite kalitesini arttırmak adına çok önemlidir.

2021 yılında kurulmasından dolayı Courtyard Long Beach Holiday  Resort Hotel içinde bulundurduğu spor odası ve fitness bölümünde en son teknoloji ile tasarlanmış zengin materyaller barındırır. Bunlardan bazılar; koşu bandı, iç mekân bisikleti, dikey bisiklet, eliptik bisiklet, kürek cihazı, halat, kum torbası, dumbell, ağırlık istasyonu, bench, mekik sehpası, egzersiz minderi, Fitness pilates topu…

Bahçe ve havuz manzarasını görebilecek şekilde konumlandırılan koşu bantları sayesinde spor yaparken aynı zamanda manzaranın da tadını çıkarabilirsiniz. Bu sayede spor yapmak siz ziyaretçiler için bir zevk haline gelecektir.

Gym&Fitness ünitesinde dahi yeşil alana önem veren Courtyard Long Beach Holiday  Resort Hotel kullandığı yeşil yapraklı saksı bitkileri ile kapalı alan olmasına karşın daha doğal bir atmosferde spor yapma imkânı sunuyor.

Ağırlık çalışmak isteyen ziyaretçilere özel olarak geniş yelpazede ağırlık oranları sunuluyor. Böylece kilonuza, kas kütlenize ve tercihinize bağlı olarak size uygun ağırlık miktarını tercih edebilir ve istediğiniz zaman bu oranı arttırabilir ya da azaltabilirsiniz.

Kıbrıs'ta Profesyonel Eğitmen Gözetiminde Fitness

Kıbrısta Profesyonel Eğitmen Gözetiminde Fitness

Temel mantığı kas kütlesini geliştirmekten ziyade sağlıklı bir hayata sahip olmak ve vücudun formda kalması olan Fitness, bu durumu sağlamak için yapılan egzersizler olarak tanımlanıyor. Aynı zamanda Fitness, vücuttaki yağların yakılmasına da yardımcı olur.

Koşu, yüzme, bisiklete binme, ip atlama, merdiven çıkma gibi kardiovasküler olarak tanımlanan Fitness egzersizlerinde kasları geliştirmek birincil hedef değildir. Kas kütlesi artışını hedeflemediği halde Fitness yapan bireylerde dolaylı olarak kas büyümesi görülür. Bu kardiyo egzersizlerinin temel hedefi kalp damar sağlığını korumaktır.

Her bireyin sağlığı için spor yapması gerektiği gibi doğru spor araç gereci kullanımı, doğru miktar ve sürede aktivite içerisinde bulunmak da önemlidir. Vücudu ve bünyesi alışan birey aktivite süresini kademeli olarak arttırmalıdır.

Parke zemin üzerinde birçok spor aletini bünyesinde bulunduran Courtyard Long Beach Holiday  Resort Hotel, Gym&Fitness konusunda da misafirlerinden tam not almayı başarıyor. Bu başarıyı elde etmede elbet ki profesyonel hizmet, güvenli ve yetkin spor ortamı ve kaliteli araç gereçler yer alıyor.

Sahile yürüyüş mesafesinde bulunan Courtyard Long Beach Holiday  Resort Hotel geniş tesis alanı sayesinde aslında hem Gym&Fitness salonu hem de dış mekanları ile spor yapmaya oldukça uygun. Ziyaretçiler serbest olarak yürüyüş yaparak formlarını koruyabildikleri gibi Gym&Fitness ünitesi seçeneği ile de 4 mevsim spor yapma imkânı buluyor.

Tickle 1 Tickle 2 Tickle 3

MÜŞTERİ YORUMLARI