Lefkoşa Tatiline Nereden ve Nasıl Gidebilirsiniz? - Cyprus Journey

Lefkoşa Tatiline Nereden ve Nasıl Gidebilirsiniz?

Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa tarihi atmosferi, doğal güzellikleri ve benzersiz tatil olanakları ile gidenleri büyüler. Kıbrıs tatili denince akla ilk gelen kentlerden biridir. Türkiye’den Lefkoşa’ya gitmek hem çok kolay hem de çok rahattır. Kuzey Kıbrıs Türk vatandaşlarından vize ya da pasaport talep etmez. Kimliğinizle Lefkoşa’ya gidebilirsiniz.

Pr, 1 Eyl 2022

Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa tarihi atmosferi, doğal güzellikleri ve benzersiz tatil olanakları ile gidenleri büyüler. Kıbrıs tatili denince akla ilk gelen kentlerden biridir. Türkiye’den Lefkoşa’ya gitmek hem çok kolay hem de çok rahattır. Kuzey Kıbrıs Türk vatandaşlarından vize ya da pasaport talep etmez. Kimliğinizle Lefkoşa’ya gidebilirsiniz.

Dünyanın cennet köşelerinden biri olan bu harika şehre havayolu ya da denizyolu ile gitmek mümkündür. Havayolu çok daha fazla tercih edilse de feribot yolculuğu da seçenekler arasında yer alır.

Dünyanın dört bir yanından her mevsim turist ağırlayan Lefkoşa’da, Uluslararası Ercan Havalimanı bulunur. Uçak seyahatlerinin ulaştığı nokta burasıdır. Türkiye’den İstanbul, Ankara gibi büyük şehirler başta olmak üzere birçok şehirden Lefkoşa’ya uçak seferleri düzenlenir. Lefkoşa tatiline çıkacaksanız havayolu ya da denizyolu seyahatini tercih edebilirsiniz.

Lefkoşa’ya Havayolu ile Ulaşım

Lefkoşaya Havayolu ile Ulaşım

İstanbul’dan Lefkoşa’ya Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yapılan uçak seferleriyle ulaşmak mümkündür. Ercan Havalimanı’na düzenli olarak yapılan seferlerle istediğiniz tarih ve saatlerde uçak bulabilirsiniz. İstanbul-Lefkoşa uçakla 1 saat 30 dakika kadar sürer. Uçağa binmek için kimliğinizin olması yeterlidir. Ancak pandemi koşulları nedeniyle aşı ya da HES kodu gibi şartları da aranabilir. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan uçakla Lefkoşa Ercan Havalimanı’na 3 saat 30 dakikada ulaşılır. Önceden rezervasyonlarda daha ekonomik uçak bileti bulunabilir. Lefkoşa’ya havayolu ile gidecekseniz biletinizi birkaç ay önceden alarak bütçe dostu seçimler yapabilirsiniz.

Lefkoşa’ya Denizyolu ile Ulaşım

Feribot seferleri Lefkoşa’ya değil Girne’ye yapılır. Alanya ve Mersin limanlarından Girne Limanı’na feribot seferleri düzenlenir. Feribotla Girne’ye vardıktan sonra Girne’den Lefkoşa’ya kolaylıkla gidebilirsiniz. Feribotla yolculuk yaklaşık 5 saat kadar sürer. Arabalı feribota binip kendi aracınızla gitmek isterseniz bunun farklı kuralları olduğunu bilmeniz gerekir. Kişiler için pasaport aranmazken arabalı vapurda şoförün pasaportunun olması gerekir. Bir de araba için evraklar istenir. Genellikle feribotla gidip araç kiralama tercih edilir. Çünkü daha avantajlıdır. Girne’den Lefkoşa’ya minibüsler de vardır. Yaz atlarında daha sık yapılan feribot seferleri kış aylarında daha az aralıklarla gerçekleşir. Feribotla yolculuk çok daha ekonomik bir seçenektir.

Lefkoşa Tatiline Ne Zaman Gitmeli?

Lefkoşa dört mevsim cıvıl cıvıl bir ada kentidir. Lefkoşa tatilini planlarken bahar aylarını tercih ederseniz çok sıcak hava koşullarından etkilenmezsiniz. Yaz ayları çok sıcak olabilir. Kış aylarında da denizin keyfini tam anlamıyla çıkaramayabilirsiniz. Yaz ayları hem kalabalık hem de ekonomik olarak zorlayıcı olabilir. Bahar ayları ideal aylardır.

Lefkoşa Tatiline Giderken Yanınıza Almanız Gerekenler

Lefkoşa Tatiline Giderken Yanınıza Almanız Gerekenler

Lefkoşa tatiline giderken plaj için elbette hazırlık yapacaksınız. Ancak Lefkoşa’da gezip geçirebileceğiniz çok güzel yerler var. Yürüyüş ayakkabısı, şapka veya sırt çantası gibi şeyleri yanınıza almayı unutmayın. Şık restoranlar ve eğlence merkezlerine de uğramak isteyeceksiniz. Bu nedenle eğlence için kıyafet ve ayakkabı da almalısınız. Hafif rüzgârlar için bir rüzgârlık da iyi olacaktır.

Lefkoşa’ya En Ekonomik Nasıl Gidilir?

Lefkoşa’ya en ekonomik şekilde denizyolundan Girne’ye giderek ulaşabilirsiniz. Feribotla Girne’ye gidip oradan minibüsle Lefkoşa’ya ulaşabilirsiniz. Ekonomik tatil için araç kiralama ve ev kiralama gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Giriş ücreti olmayan plajları tercih ederek de bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

Tickle 1 Tickle 2 Tickle 3

MÜŞTERİ YORUMLARI