Kuzey Kıbrıs’a Ne Zaman Gidilir - Cyprus Journey

Kuzey Kıbrıs’a Ne Zaman Gidilir

Bir doğa harikası olan Kıbrıs, her yıl yüzlerce turist ağırlar. Kıbrıs’ın uzun plajları, doğa güzellikleri, alışveriş olanakları ve eğlence hayatı birçok kişi tarafından büyük ölçüde ilgi çekicidir. Üstelik Türkiye’den Kıbrıs’a seyahat etmek için yalnızca T.C. kimlik kartı yeterlidir.

Pr, 21 Nis 2022

Bir doğa harikası olan Kıbrıs, her yıl yüzlerce turist ağırlar. Kıbrıs’ın uzun plajları, doğa güzellikleri, alışveriş olanakları ve eğlence hayatı birçok kişi tarafından büyük ölçüde ilgi çekicidir. Üstelik Türkiye’den Kıbrıs’a seyahat etmek için yalnızca T.C. kimlik kartı yeterlidir.

Kıbrıs’a seyahat ederek, yazın tadını çıkarabilir ve Kıbrıs’ın meşhur eğlence hayatına dahil olabilirsiniz. Bu noktada ise pek çok kişi, Kıbrıs’a hangi ay aralıklarında gitmenin daha uygun olduğu konusunda araştırma yapar. Bu konuda ise öncelikle Kıbrıs’a gitme amacınızı dikkate alabilirsiniz.

Kuzey Kıbrısa Ne Zaman Gidilir

Kıbrıs’ı deniz tatili amaçlı tercih eden kişiler için mayıs-haziran ve eylül-ekim arası idealdir. Kültürel geziler ve eğlence hayatı için ise dört mevsim boyunca Kıbrıs’ı tercih edebilirsiniz.

Kıbrıs’ta Yaz Tatili İçin Hangi Aylar İdealdir?

Tıpkı Türkiye gibi Kuzey Kıbrıs da Akdeniz iklimine sahip bir ülkedir. Bu nedenle ülke genelindeki sıcaklıklar yıl boyunca belli bir seviyenin üzerinde seyreder. Kuzey Kıbrıs, genellikle yaz aylarında daha canlı ve hareketlidir. Hareketli bir yaz dönemi yaşamak, Kıbrıs’ın eşsiz plajlarında güneşin ve kumun tadını çıkarmak için mayıs, haziran, eylül ve ekim aylarını tercih edebilirsiniz.

Temmuz ve ağustos aylarında ise ülkedeki ortalama sıcaklık 40 derece civarındadır. Sıcaklık oranı daha düşük seviyede olan aylarda Kıbrıs’a giderek, otel ve tesislerdeki sanatçıların konserlerine katılabilir, eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Kafa dinlemek ve Kıbrıs’ın huzurlu doğasının tadına varmak için ise kış ayları uygundur. Yaz aylarının canlı ve yoğun temposunun aksine kış aylarında Kıbrıs’ta daha sessiz sakin vakit geçirebilirsiniz.

Kıbrıs Yaz Etkinlikleri Nelerdir?

Kıbrıs’ın en yoğun olduğu dönem olan yaz aylarında etkinliklere katılarak, yaz dönemini çok daha eğlenceli ve renkli bir hale getirebilirsiniz. Yaz aylarında bu bölgede en sık tercih edilen etkinliklerden biri sörf ve dalış yapmaktır. Grup halinde sörf ve dalış etkinliklerine katılarak keyifli zaman geçirebilir ve su altının eşsiz dünyasına tanıklık edebilirsiniz.

Genellikle dalış ve sörf için yaz ve bahar ayları uygun olarak kabul edilir. Bunun dışında doğaseverler için ATV ve off-road turları da mevcuttur. Bu etkinliklere yönelik oluşturulan parkurlarda, heyecan ve eğlenceyi doruk noktasında yaşayabilirsiniz. Öte yandan Beşparmak dağ gezintilerine katılabilir ve temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz.

Kıbrıs Yaz Etkinlikleri Nelerdir

Eğlence Hayatı İçin Kıbrıs

Genel olarak ılıman bir havası olan Kıbrıs’a eğlence amaçlı gitmek için yaz dönemini tercih edebilirsiniz. Kışın hizmet veren tesis sayısında azalma olduğu için yaz döneminde etkinlikler daha fazladır. Bu güzel ada ülkesi özellikle yaz aylarında çok çeşitli festival ve kültürel etkinliğe başarılı şekilde ev sahipliği yapar.

Özellikle haziran ve temmuz aylarında düzenlenen Güzelyurt Portakal Festivali’ne birçok ünlü sanatçı katılır. Bunun dışında Gazimağusa Festivali de ülke genelinde düzenlenen popüler etkinliklerden bir tanesidir. Girne’de ise ekim aylarında Uluslararası Girne Zeytin Festivali yapılır. Öte yandan konser ve etkinlikler dışında Kıbrıs denildiğinde akla casinolar da gelmektedir. Bu gibi alanlarda eğlenmek ve stres atmak için Kıbrıs’a gidebilir, ünlü sanatçıların da içinde bulunduğu konser ve etkinliklerine katılabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs’ta Kültür Tatiline Ne Zaman Gidilir?

Kıbrıs genel olarak eşsiz doğasının yanı sıra kültür turları açısından da son derece tercih edilen bir tatil yeridir. Kuzey Kıbrıs’ta kültür turu yapmak için ise belirli bir zaman dilimi yoktur. Bu amaçla her zaman Kıbrıs’ı ziyaret edebilirsiniz. Özellikle Kıbrıs’ın Güzelyurt bölgesinde birçok tarihi yapı mevcuttur. Bunlar arasında Soli Antik Kenti, Soli Bazilikası, Soli Tiyatrosu, Aziz Mamas Kilisesi ve Arkeoloji ve Tarih Müzesi gibi yapılar öne çıkar. Hafta içi ziyaretçilere açık olan bu yapıları yaz kış her mevsimde ziyaret edebilirsiniz.

Tickle 1 Tickle 2 Tickle 3

MÜŞTERİ YORUMLARI