Kıbrıs'ta Tekne Keyfi - Cyprus Journey

Kıbrıs'ta Tekne Keyfi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, tüm gösterişi ile görenleri hayran bırakmaktan geri kalmıyor. Bu gösterişli yapıdan dolayı özellikle yaz mevsiminden binlerce turist ağırlıyor. Turistler Kıbrıs’ın her imkanından yararlanarak tatilin keyfini doyasıya çıkartmak istiyor.

Pr, 13 Oca 2022

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, tüm gösterişi ile görenleri hayran bırakmaktan geri kalmıyor. Bu gösterişli yapıdan dolayı özellikle yaz mevsiminden binlerce turist ağırlıyor. Turistler Kıbrıs’ın her imkanından yararlanarak tatilin keyfini doyasıya çıkartmak istiyor. İçinde liman kentlerini de barındıran Kıbrıs tekne turları ile de oldukça popüler halde bulunmaktadır. Özellikle Girne kentinde iki adet farklı liman bulunmaktadır. Bu limanlarda rahatlıkla tekne turları yapılması, tatilin çeşitli duygular içerisinde gerçekleşmesine yardımcı olacaktır. Kuzey Kıbrıs'a balayı tatili yapmak için gelmek isterseniz; "Kıbrıs'ta Balayı Otel Seçenekleri ve Önerileri" adlı blog gönderimizi de inceleyebilirsiniz.

Kıbrıs'ta Hangi Bölgelerde Tekne Turu Yapılıyor ?

Tekne turu denildiğinde akla ilk gelen Girne bölgesidir. Girne, Kuzey Kıbrıs'ta en çok otel bulunan bölgedir. Haliyle tatilciler en çok Girne bölgesini tercih etmektedir. Girne’nin eşsiz güzellikleri ile birlikte tatillinizi tekne turu ile taçlandırmanız keyifli olacaktır. Tekne turu sayesinde tatiliniz daha keyifli hale gelebilir ve yeni koylar keşfedebilirsiniz. Tekneler ve yatlar, her zaman kalabalık ortamdan uzak tatilin en keyifli yönlerinden biri olarak bilinir. Kalabalık bir şekilde tekne ve yat turları da bulunmaktadır.

Kıbrıs'ta Tekne Keyfi

Tekne Turu Aktivitileri Nelerdir ?

Nasıl bir tekne turu yapmak istediğiniz tamamen size kalmış olan bir durumdur. Tekne turu oldukça eğlenceli bir aktivite olurken teknenin içinde yapabileceğiniz durumlar şu şekildedir;

 • Özel günler için kutlamalar, evlilik teklifleri, doğum günü kutlamaları gibi özel çift olarak tekne turları gerçekleştirilmektedir.
 • Arkadaşlarınızla, eşinizle ve ailenizle tekne turlarına katılarak Kıbrıs’ın eşsiz güzelliğine tanık olarak herkesten uzak denizin tadını çıkartabilirsiniz.
 • Toplu olarak tekne turuna da katılabilirsiniz. Son dönemlerde dünyayı etkisi altına alan Covid-19 tedbirleri de son derece dikkatli bir şekilde alınmıştır.
 • Tekne turu aşamasında, Girne’nin gösterişli halini turistlere en detayına kadar gösteren ve onlara bu konuda rehberlik eden çalışanlar bulunmaktadır.
 • Bol çeşitli açık büfe imkanı ile yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı da karşılama imkanına sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte turistlerin istedikleri gibi de bir yemek menüsü hazırlayabilirler.
 • Tekne turu sayesinde eşsiz koylarda güneşin tadını sonuna kadar çıkartabilirsiniz, deniz ve güneşin tadını zirvede yaşayabilirsiniz.
 • Tekne turları sırasında, belirli olan duraklama yerleri vardır. Denizin ortasında bu bölümlere yüzebilirsiniz. Tekne turunu özel olarak yapıyorsanız dilediğiniz yerde dilediğiniz kadar yüzebilirsiniz. Eğer toplu bir şekilde yapıyorsanız yüzmek için size ayrılan sürede yüzebilirsiniz.
 • Broveli dalgıç bulunuyorsa eğer dalış yapma imkanı bulabilirsiniz. Bu sayede eşsiz güzellikte olan denizin en derin sularına dalarak daha eşsiz güzelliklere tanıklık edebilirsiniz.
 • Diğer çeşitli su sporlarını da tekne turu esnasında yapmanızın imkanları bulunmaktadır.
 • Her gün düzenli olarak tekne turları düzenlenmektedir. Bulunulan noktadan turistler alınarak eğlenceli tekne turu başlatılır.
 • Tekne turları genellikle turistlerin talepleri çerçevesinde ilerlemektedir. Tekne turu esnasında rehber bulunmaktadır ve tekne turu yapılırken gerekli olan tüm bilgileri vermektedir.
 • Tekne turunu yapan kaptan ve çalışanlar tecrübeli oldukları için turistlerin taleplerini kısa süre içerisinde gerçekleştirmektedirler.
 • Teknede ihtiyacınız olacak her türlü şeyler bulunmaktadır. Tüm ihtiyaçlarınız düşünülerek dizeyn yapılmıştır.
 • Çok lüks veya normal düzeyde bulunan teknelerde bulunmaktadır. Her şey tamamen turistlerin isteklerine göre yapılmaktadır. Size ve bütçenize en uygun olanı tercih edebilirsiniz.
 • Tekne turu ücretleri; teknenin özelliklerine ve kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir. Fakat uygun ücretli olması nedeni ile en fazla dikkat toplayan izole tatil tercihlerinin arasında bulunmaktadır.
 • Kıbrıs tekne turları ile oldukça ünlü bir tatil beldesidir. Keyifli zamanlar geçireceğiniz ve eşsiz doğanın tadını çıkartacağınız bu güzide bir yerdir.

Kuzey Kıbrıs ile ilgili diğer blog gönderilerimize "Blog" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Tickle 1 Tickle 2 Tickle 3

MÜŞTERİ YORUMLARI