Kıbrıs'ta Spor Aktiviteleri - Cyprus Journey

Kıbrıs'ta Spor Aktiviteleri

Heyecan arayanlardan hislerini kontrol altında tutmayı tercih edenlere kadar, her insanının spor aktivitesini bir arada yapabilen ender ülkelerden bir tanesi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetidir.

Pr, 10 Eyl 2020

Tüm Spor Aktiviteleri İçin İdeal Ülke Kuzey Kıbrıs

Eğer sahile yakın ve ıslanmayı tercih edenlerdenseniz, deniz yaşantısı sayfamıza bakmanızı öneririz. Kuzey Kıbrıs'ın yüksekten Beş Parmak dağlarının keskin arazisinden ve bu arazi üzerindeki özel yürüyüş alanlarından keşfetmenin tadı bir başkadır. İkili yamaç paraşütü ile profesyonel bir pilot desteği alarak dağın 800 metre tepesinden nefes kesen bir manzara eşliğinde uçabilir ve güvenle yere inebilirsiniz.

Herkese Göre Onlarca Seçenek

Birer şemsiye gibi yayılan fıstık çamları, harmup ve zeytin ağaçları ile çevrili Akdeniz ve Beş Parmak dağları arasındaki adanın en prestijli golf sahaları da yine bu yemyeşil çimler üzerinde, bu sporu keyifle oynayabileceğiniz en güzel ülke Kıbrısdır. Kendi başınıza maceralı bir yürüyüşü seçebilir ya da adanın değişik rotalarında yalnız ya da gruplar halinde bisiklet turu yapabilirsiniz. At sırtında adanın tarihini el değmemiş doğasını görebilir ya da ATV ile heyecan duyacağınız bir safari turuna çıkabilirsiniz. Sabrınızı ve ne kadar isabetli olacağınızı denemek için okçuluk ile kil güvercin avı da denemeniz için sizi bekliyor olacak. Ailesi ile daha fazla beraber vakit geçirmek için kesinlikle paintball ya da go-kart yarışı olacaktır.

Çift Kişilik Yamaç Paraşütü

Kuzey Kıbrıs'ta Spor Aktiviteleri

Adanın nefes kesen manzarasını havadan seyretmek için ideal bir fırsat olan çift kişilik yamaç paraşütü, ana atlama yerleri Beş Parmak dağlarında St.Hilarion kalesinin batısındaki sekiz yüz elli metre yükseklikteki yerdir. Eğer daha alçak ve daha yumuşak bir uçuş istiyorsanız tercihiniz Karpas Kumtepecikleri olmalı. Manzaralı ve sakin mi ya da adrenalini yüksek bir uçuş mu, isteğinizi uçuş eğitmeninize söylediğiniz takdirde size uygun bir program hazırlanacaktır. Uçuşu gerçekleştirirken yanınızda olacak olan pilot, gerekli tüm güvenlik bilgilerini sizinle paylaşacak ve güvenli bir uçuş ve inişi sağlayacaktır.

Her Yaşta Adrenalin Tutkunu

İki kişilik paraşüte pilot ile bağlanarak binecek, uçuş süresinde paraşütü emniyetli bir şekilde pilot kullanacaktır. Kolay bir kalkışla birlikte muhteşem Kuzey Kıbrıs, aşağıda sizi bekliyor olacak. Girne limanında bazı yamaç paraşütü büroları vardır, uçuş gün ve saatleri hava raporuna göre ayarlanır. Bu nedenden dolayı yerinizi önceden ayarlamanızda fayda olacaktır. Uçuş ve iniş esnasında video görüntüsü ve fotoğraflarınız çekilecektir. Bu heyecanlı aktivitenin gençler tarafından yapıldığı gibi bir önyargı mevcut. Ama her yaşta adrenalin tutkunu insanın yamaç paraşütü deneyimi yapması gerekir Ülkede 104 yaşındaki paraşütçünün kırdığı rekor halen Guinnes Rekorlar Kitabında yer alır.

At İle Doğaya Keşif

Kıbrıs'ta ata binmek doğal güzelliği içerisinde eğlenmenin en güzel fırsatı. Çatalköy, Karaoğlanoğlu ve Kozan'da bulunan üç ana binici kulubü bu konuda eşsiz deneyimler sunmakta. Temel binicilik dersleri dışında atla rehber eşliğinde tarihi turlar düzenlenmekte ya da çamlarla kaplı dağların tepesinden bakir manzaraları keşfetmek için hazırlanan parkurlarda yürüyüşler yapılmakta.

Kuzey Kıbrıs’ı Keşfetmek İçin Rota Belli

Girne dağları olarak bilinen Beş Parmak dağlarındaki rota Kuzey Kıbrıs'ı keşfetmeniz için benzeri bulunmaz bir yoldur. İki yüz elli beş metrelik farklı etaplardan oluşan yürüyüş rotası Koruçam Burnu'ndan Karpaz Yarımadası ucundaki Zafer Burnu'na kadar uzanır. Dağları doruklarında dolaşıp Kuzey Kıbrıs'ı boydan boya keşfedip, nefes kesen manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Güzergah boyunca her dönemeç size yeni güzellikler, muhteşem doğa ve yabani bir hayat sunacaktır.

Halkın Konuk Severliğini Yakından Göreceksiniz

Adanın gizli hazineleri, Haçlı seferlerinin kaleleri ve gizli tapınaklar eşsiz sürprizler olarak karşınıza çıkacak, köylerden geçerken halkın konuk severliğini yakından göreceksiniz. Köylerdeki ''Gahve'' molası Kıbrıs Türklerinin misafirlerine olan saygısını görmenizi sağlayacaktır. Engebeli yokuşlar, zoran yor patikalar ve geçit vermeyen kayalık tepelerden oluşan Beş Parmak rotası Kuzey Kıbrıs'ın endemik bitki türlerini, doğal çeşitliliğini ve vahşi yaşamı ile tam bir tezat şeklindeki sunumunu karşınıza çıkartacak.

Dünya Golf Standartlarında Bir Deneyim

Kuzey Kıbrıs'ın on sekiz delikli golf sahası arkasında Beş Parmak dağları, önünde nefis bir sahilin olduğu alan içinde ve yeşilliklerin arasında yer alıyor. Girne şehir merkezine 20 dakika uzaklıkta bulunan Esentepe'deki golf sahası amatör ve profesyonel golfçüleri memnun eden tüm donanımlara sahip. Fıstık çamı, harnup ve zeytin ağaçları ile dolu ormandan özenle planlanan saha dünya golf standartlarında bir deneyim yaşamanız için hazırlandı.

Bisiklet Tutkunları İçin Tüm Yıl Mükemmel

Mükemmel hava şartları, engebeli değişik ve meydan okuyan arazi, güzel manzarası ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, bisiklet tutkunları için tüm yıl ideal olan tek ülke. Bisiklet meraklıları adanın 10 km’lik engebeli kayalıkları ve yokuştan düze çıkan arazi karakterini kesinlikle sevecektir. İster kendi rotalarını çizebilirler, ister adanın sayısız bisiklet parkurlarını takip edebilirler. Tercihleri ne olursa olsun yol boyu keşfedilmeyi bekleyen muhteşem manzaralara, kentlere, şehirlere ve sahillere şahitlik edecekler. İki tekerlek üzerinde dereler, ormanlar, sakin köyler, doğal kültürel ve tarihi yerler geçilecek; hiç beklenmedik anda tatlı sürprizlerle karşılaşacaklardır. Bisiklet tutkunları bu zevki kendi bisikletleriyle yaşayabileceği gibi kiralayacakları bisikletlerle de tadabilirler. Tatilinizde bisikletinizi de getirmek istiyorsanız nakliye ücretini tur bedeline dahil edebilirsiniz.

Tickle 1 Tickle 2 Tickle 3

MÜŞTERİ YORUMLARI