Kıbrıs'ta Sağlık ve Güvenlik - Cyprus Journey

Kıbrıs'ta Sağlık ve Güvenlik

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde tehlikeli ve bulaşıcı bir hastalığın yaşanmıyor olmasından kaynaklı olarak uluslararası yolculuklarda herhangi bir aşı şartı bulunmamaktadır.

Pr, 10 Eyl 2020

Kuzey Kıbrıs’ta Sağlık Ve Güvenlik

Ülkeyi ziyaret eden herkes kamu hastanelerinde acil tıbbi tedavi alabildiği gibi tüm kan bankalarında HIV taraması yapılmakta ayrıca doktorların hemen hepsi İngilizce konuşmaktadır. Bunun dışında konaklama tesisleri ve otellerin birçoğunda tıbbi hizmetler verilmekte, Uluslararası Sağlık Sigortası politikaları ise çoğu hastane ve kırsal kliniklerde geçerlidir.

Kuzey Kıbrıs’ta Sağlık Ve Güvenlik

Tüm Sağlık Kuruluşları İçin 112

Kırmızı renkli ''E sembolü olan eczaneler'' yaygın tatil hastalıkları için ilaç tavsiyesi yapabilmekte, reçetesiz antibiyotik gibi bazı ilaçları vermektedir. Eczanelerde tüm Avrupa menşeili ilaçları bulmak mümkündür. Mesai saatleri dışında nöbet sistemiyle haftada 7 gün 24 saat hizmet veren eczanelerin tamamının camlarında nöbetçi eczane listesi yer almaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde acil bir durumla karşılaşınca 112 aranmalıdır, bu arama ile ilgili sağlık kuruluşuna yönlendirme yapılmaktadır.

Tüm Sağlık Kuruluşları İçin 112

En Sakin Ve En Güvenli Ülke

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, çok düşük bir suç oranına sahip olan güvenli ve samimi insanların yaşadığı ada ülkesi olarak tanınır. Kadınlar, sokakta günün her saatinde rahatça yürüyebilir ve hiçbir şekilde rahatsız edilmezler. Büyük yerleşim merkezlerinde bulunan emniyet güçlerinden destek istemek ve acil durumlarda yardım çağrısı yapmak için 155'i aramak yeterlidir. Şayet yanlışlıkla askeri bir alana girmişseniz, gayet kibar bir şekilde uyarılarak alandan dışarı çıkışınız sağlanır. Ülkenin çeşitli yerlerinde bulunan ''Fotoğraf Çekilmez'' yazılı uyarı levhalarını ciddiye almanız gerekiyor. Yine araç kullanan biriyseniz hız limitlerine uymak zorundasınız.

Tickle 1 Tickle 2 Tickle 3

MÜŞTERİ YORUMLARI