Kıbrıs’ta Nerede Kalınır - Cyprus Journey

Kıbrıs’ta Nerede Kalınır

Kıbrıs, rüya gibi bir tatil geçirmek isteyen kişilerin en fazla tercih ettikleri ülkeler arasında yer alır. Altın kumları, tertemiz denizi ve hiç el değmemiş koylarının yanı sıra doğal güzellikleri ile muhteşem bir tatil rotası oluşturmak için doğru bir tercihtir.

Cum, 15 Eki 2021

Plajları, restoranları ve özel akşam eğlenceleri ile birlikte turistlerin ilgi odağı olmayı başaran ülkeler arasında yer alır. Kıbrıs, diğer ülkelere göre daha uygun fiyatlı olan tatil olanakları ile birlikte daha fazla tercih edilmektedir.

Kıbrıs’ta Tatil Planı Nasıl Yapılır?

Kıbrıs’ta Nerede Kalınır

Kıbrıs, Akdeniz iklimi ile birlikte yılın uzun bir döneminde tatil yapılabilecek ülkeler arasında yer alır. Birçok ülkede tatil sezonu bitse bile, burada diğer ülkelere göre daha uzun sürmektedir. Bu nedenle yılın birçok ayında tatil planı yapabilirsiniz. Yalnızca deniz tatili değil aynı zamanda birçok farklı medeniyete ait kalıntıları gezme şansı da yakalayabilirsiniz. Gezilecek çok fazla rota olduğu için kalacağınız oteli seçerken de bu doğrultuda hareket etmelisiniz.

Kuzey Kıbrıs’ta Nerede Kalınır?

Kuzey Kıbrıs, adaya tatil gelen ziyaretçilerin en fazla gezmek istedikleri beldeleri bulundurur. Gezilecek pek çok yeri bulundurması nedeni ile tatile gelen kişiler yalnızca deniz tatili yapmazlar ve çeşitli yerleri de görme imkanına sahip olabilirler. Gezilecek yerleri bakımından çok fazla seçenekler bulunduran Gazimağusa bölgesi Kıbrıs denildiği zaman ilk akla gelen yerler arasında bulunur. Gazimağusa bölgesindeki otelleri tesisler sayfamızdan görüntüleyebilirsiniz.

Kıbrıs Gazimağusa Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Kuzey Kıbrıs’ın en önemli liman kenti olan Mağusa, gezilecek yerler bakımından da farklı güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır. Mağusa taraflarına gittiğiniz zaman mutlaka görmeniz gereken yerler;

Namık Kemal Zindanı Ve Müzesi

Kıbrıs Mağusa’da en çok ziyaretçiye ev sahipliği yapan yapılardan bir tanesi Namık Kemal zindanı ve müzesidir. Namık Kemal meydanının batısında bulunan ve Venedik Sarayı’nın avlusunda yer alan bu yapı 2 katlıdır. Geometrik şekli dikdörtgendir. Alt katta bir zindan bulunur ve üst katta bir oda yer alır. İlk başlarda zindanda kalan Namık Kemal, daha sonra yukarıdaki odada kalmaya başlamıştır. Sonra affedilmiş ve İstanbul’a geri dönmüştür.

Namık Kemal Zindanı

Sinan Paşa Camii

Eşsiz bir mimari ile tasarlanan camii, kilise Simon adlı bir Hristiyan tarafından yapılmıştır. Harika taşları ve özel işçiliği ile birlikte ilgi çekici yapılar arasında yer alır. 1571 yılında yapılan bombardıman sonrasında bile kalmıştır. Osmanlılar, adada hakimiyet kurdukları dönemlerde burayı camii olarak kullanmışlardır. Aynı zamanda ambar olarak da kullanıldığı için bazıları tarafından Buğday camii olarak anılmaktadır.

Çanakkale Şehitliği

Mağusa’da yer almakta olan Türk mezarlığının bir kısmında şehitlik yer almaktadır. Burada 33 tane şehit mezarı bulunur. Çanakkale’de esir edilerek getirildikten sonra şehit edilen Türk askerleri bulunmaktadır.

Salamis Harabeleri

Kentin Bronz çağda kurulduğu bilinmektedir. Antik kentte bulunan çeşitli kalıntılar MÖ 11. Yüzyıldan kalma olduklarını ortaya koyuyor. Roma dönemine ait olan çok fazla kalıntı bu harabeler içerisinde yer alır. Kıbrıs tatilinizde güzel geziler gerçekleştirmek için Kıbrıs'a gelmeden önce mutlaka Kıbrıs'ta gezilecek yerler hakkında bilgi sahibi olun. Namık Kemal Zindanı, Salamis Harabeleri gibi bir çok tarihi ve gezilecek yerler hakkında bilgiye Kıbrıs'ta Gezilecek Yerler sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

İskele Long Beach Bölgesi İle Huzurlu Tatil İmkanı

Kuzey Kıbrıs tarafında bulunan iskele long beach huzurlu bir tatil yapmak isteyen kişilerin en fazla tercih ettikleri yerler arasında bulunuyor. Uzun plajı ile birlikte ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor. Kumları ve eşsiz denizi ile birlikte harika bir tatil keyfi yapmak isteyenler için doğru bir tercih oluyor. Bölgede az sayıda otel bulunması ve bunun yanında Mağusa’ya çok yakın olması da hem kafa dinlemek hem de istedikleri zaman merkeze gidebilme imkanı doğuruyor. Üstelik de halk plajları ücretsiz!

Tickle 1 Tickle 2 Tickle 3

MÜŞTERİ YORUMLARI