Kıbrıs Su Altı Dalış Alanları - Cyprus Journey

Kıbrıs Su Altı Dalış Alanları

Kıbrıs genel olarak yaz aylarında binlerce turist ağırlamaktadır. Tarihi yapılarının fazlalığı ve bu yapıların bireylerde yaşatmış olduğu eşsiz hissiyat sayesinde turistleri kendine hayran bırakmaktadır.

Pzt, 7 ub 2022

Eşsiz doğal güzellikleri, denizi ve tarihi yapıları ile oldukça ünlü olan Kıbrıs turistlerin vazgeçilmez tatil yerlerinden bir tanesidir. Kıbrıs genel olarak yaz aylarında binlerce turist ağırlamaktadır. Tarihi yapılarının fazlalığı ve bu yapıların bireylerde yaşatmış olduğu eşsiz hissiyat sayesinde turistleri kendine hayran bırakmaktadır. Kıbrıs’ta bulunan otellerin hepsi son derece modern ve teknolojik bir şekilde tasarlanmıştır. Kıbrıs’ta herkes kendi bütçesine göre bir otel bulabilmektedir. Dilediğiniz özellikte ve sınırsız hizmetiyle otellerinden de memnun kalacağınız Kıbrıs’ta tatil yapmak sandığınızdan daha eğlenceli olacaktır.

Kıbrıs Neden Deniziyle Ön Plana Çıkmaktadır ?

Kıbrıs denizi ile de ön plana çıkmaktadır. Oldukça berrak olan deniz turistlerin yoğun ilgisi ile karşılaşmaktadır. Özellikle su altına dalış yapmayı seven kişilerin sıklıkla tercih ettiği yerdir. Serbest ve tüplü olarak dalış yapmak isteyen kişilerin malzemeleri birbirinden farklılık göstermektedir. Serbest dalış sisteminde ilk olarak nefes teknikleri ve yönünüzü bulmak konusunda eğitim almak zorundasınız. Su altı dalışını tüplü olarak yapmak isteyen kişiler sığ sularda yapılsa da bazı zamanlar akıntılar görülebilir. Bundan dolayı akıntıya karşı nasıl karşı koyacağınız konusunda teknikler öğrenebilirsiniz. Paletli ya da paletsiz olarak birbirinden ayrılan serbest dalışlar bir ip yardımı ile yapılmaktadır. Bu konuda uzman olan kişiler Kıbrıs’ın sularında dalış yapacakları zaman tüm bu ayrıntılara dikkat etmeleri gerekmektedir.

Kıbrıs Su Altı Dalış Alanları

Deniz’in dibi uçsuz bucaksız canlılarla ve güzelliklerle doludur. Su altına dalış yapmayı seven kişiler bu güzelliklere tanıklık etmek isterler. Tüplü dalış sayesinde deniz altında nefes almanız oldukça kolay hale gelmiştir. Su altı dalışı yapmak için gerekli olan bazı eğitimleri yapmak gerekmektedir. Kıbrıs’ta bunun için alanında uzman olan çok sayıda kişi bulunmaktadır. Bu kişilerden gerekli olan dersleri alan turistler diledikleri gibi dalış yapma heyecanını yaşayabilirler. Kıbrıs’ta özellikle koylarda dalış yapmanın keyfi bambaşkadır.

Dalış Yaparken Profesyonel Yardım Alabilir Miyim ?

Kıbrıs’ta birçok koy bulunmakta ve bu koyların hepsi birbirinden güzeldir. Özellikle dalış yapmayı seven kişiler bu koyların hemen hemen hepsinde dalış yapmak isterler. Farklı koylarda dalış yapmak bu kişilere olduğundan daha fazla keyif vererek çeşitli deniz canlılarını görmeleri için olanak sağlamaktadır. Su altına dalış yapmak isteyen profesyonel olmayan kişiler uzmanlarla birlikte dalış yapma imkanı yakalar. Tabi dalıştan önce kesinlikle kısa da olsa bir eğitim verilmektedir.

Doğal güzellikleri ile ünlü olan Kıbrıs yeşilliği ile turistleri etkilediği gibi aynı zamanda da maviliği ile de ön plana çıkmaktadır. Deniz’inde binlerce çeşit canlıya ev sahipliği yapan Kıbrıs’ta su altı dalışı yapmak oldukça keyiflidir. Tüplü dalış ya da tüpsüz dalış yapmanın seçeneğini bireyler kendileri vermektedirler. Eğer gerekli eğitimleri yoksa tüpsüz dalış kesinlikle yapılmamaktadır. Kıbrıs’ın eşsiz koylarında dilediğiniz zaman dilediğiniz şekilde dalış yapma fırsat yakalayabilirsiniz.

Websitemizden dalış merkezlerini inceleyebilir ve konu hakkında daha detaylı bilgiler elde edebilirsiniz. Hangi dalış noktaları bulunmakta, dalış eğitimi veren merkezler nereler, Kıbrıs su altı dünyası dalış yerleri gibi ayrıntılı bilgileri elde edebilirsiniz. Amphoralar, Lahos Fred Taşları, Lara Beach, Güzel Yer, Otel Maramonte ve Celebrity açığı gibi ünlü yerlerde dalış yapabilirsiniz. Tüm bu alanların ücretleri birbirinden farklıdır.

Tickle 1 Tickle 2 Tickle 3

MÜŞTERİ YORUMLARI