Kıbrıs İskele'de Tatile Gideceklere Plaj Rehberi - Cyprus Journey

Kıbrıs İskele'de Tatile Gideceklere Plaj Rehberi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, eşsiz doğası, tarihi yapıları ve plajları ile son derece ünlü tatil beldeleri arasında yer alır. Akdeniz’de yer alan plajlar arasında özel bir yeri bulunan Kıbrıs plajları hem Kıbrıslıların hem de turistlerin büyük ölçüde ilgisini çeker.

Pr, 14 Nis 2022

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, eşsiz doğası, tarihi yapıları ve plajları ile son derece ünlü tatil beldeleri arasında yer alır. Akdeniz’de yer alan plajlar arasında özel bir yeri bulunan Kıbrıs plajları hem Kıbrıslıların hem de turistlerin büyük ölçüde ilgisini çeker.

Kum, deniz, güneş üçlüsünün tadını çıkarmak için ünlü Kıbrıs plajlarını tercih edebilirsiniz. Gazimağusa’nın İskele bölgesinde birçok halk plajı hizmet verir. Bu plajlar arasında öne çıkanlar ise Makenzi Halk Plajı, Derinya Halk Plajı, Glapsides Plajı ve Silver Plajı şeklinde sıralanabilir. Ayrıca bu bölgede Long beach başta olmak üzere birçok beach vardır.

Derinya Plajı

Derinya Plajı

Bu güzel plaj, Gazimağusa ilçe merkezine yaklaşık 8 km mesafededir. Maraş Mahallesi’ne yakın bir konumda olan plaja, özel araçla gitmek için Vahit Güner Caddesi yolunu takip edebilirsiniz. Ayrıca buraya ilçe merkezinden minibüsle de ulaşmanız mümkündür. Derinya Halk Plajı, 2019 yılı itibariyle hizmete açılan yaklaşık 240 adet şezlonglu bir plajdır. Plaj girişi ücretsiz olsa da şemsiye ve şezlonglar için belirli bir miktar ödemek gerekir. Aynı zamanda plajın içinde çeşitli restoran ve büfeler de yer alır. Belediye tarafından işletilen bir plaj olan Derinya Plajı’nın hizmet saatleri ise sabah 8.00 ve 22.00 arasındadır.

Glapsides Plajı

Glapsides Plajı belediye tarafından işletilen bir plaj olduğu için giriş ücreti yoktur. Ancak şezlong ve şemsiyelerden yararlanmak isteyen kişiler için belirli bir ücret bulunur. Glapsides Plajı, şehir merkezine 8 km uzaklıktadır. Buraya ister özel aracınızla İbrahim Hasan Caddesi’ni takip ederek isterseniz de taksi ya da minibüslerle kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. İnce tanecikli kumların olduğu bu güzel plajda; güneşin ve denizin keyfini dilediğiniz gibi sürebilirsiniz. Ayrıca bu plajın özelliklerinden biri de sığ olmasıdır. Bu nedenle birkaç metre açılsanız bile ayağınız yere değer. Ayrıca plajın denizi dalgasızdır ve son derece de berraktır. Bu yüzden Glapsides Plajı özellikle çocuklu aileler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Makenzi Halk Plajı

Makenzi Halk Plajı

Kıbrıs’ın İskele bölgesinde, özellikle Makenzi Halk Plajı ön plana çıkar. Ücretsiz bir şekilde giriş yapabileceğiniz bu plajda, şezlong ve şemsiyeler için cüzi bir miktar ödemek yeterlidir. Aynı zamanda plaj çevresinde birçok restoran ve işletme yer alır.

Fig Tree Plajı

Gazimağusa denildiğinde akla gelen ilk plajlardan biri olan Fig Tree, ilçe merkezine 20 km uzaklıktadır. Plaja özel araçla ulaşım sağlayacak kişiler için plajın otoparkı mevcuttur. Bir koy içinde bulunan Fig Tree, altın renkli ve ince tanecikli kumları ile bölgenin en ünlü plajları arasında yer alır. Ayrıca Fig Tree, turkuaz renkli akvaryumu andıran denizi ile ziyaretçilere görsel şölen sunar. Bu plaj, turistler tarafından da büyük ölçüde ilgi gördüğü için genellikle kalabalık olur. O nedenle plaja gitmek isteyen kişilerin erken gitmesi tavsiye edilir. Plaja girişler ücretsiz olmasına rağmen şezlong ve şemsiye için belli bir miktarda para ödenmesi de gerekir.

Silver Plajı

Gazimağusa ilçe merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan Silver Plajına özel aracınızla gitmek için Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nı takip edebilirsiniz. Selamis Antik Kenti başta olmak üzere birçok tarihi yapının yakınında bulunan plajın denizi son derece sığdır. Bu sayede burada ailenizle birlikte rahatlıkla denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca bu plaj, diğer plajlara göre daha sakin olduğu için kafa dinlemek ve doğanın tadını çıkarmak isteyen kişiler için de idealdir. Bunun dışında yiyecek ve içecek ihtiyacınızı plaj çevresinde yer alan cafelerden karşılayabilirsiniz.

Tickle 1 Tickle 2 Tickle 3

MÜŞTERİ YORUMLARI