Gazimağusa Tatiline Nereden ve Nasıl Gidebilirsiniz? - Cyprus Journey

Gazimağusa Tatiline Nereden ve Nasıl Gidebilirsiniz?

​Tarihi güzellikleri ile Kuzey Kıbrıs’da ön plana çıkan bu kent, yıl boyunca çok fazla yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Türkiye de en çok bilinen ve en çok tercih edilen özelliği, limanı, gezilecek yerleri, ve üniversitesidir. Gazimağusa tatil için turist, tarihi gezilecek yerler için gezgin üniversite okumak için ise öğrenci çeken bir Kıbrıs şehridir. İkliminden dolayı ve köklü geçmişinden dolayı uzun yıllardır ilgi merkezine haline gelmiş olan bir liman kenti olmasından dolayı ulaşım konusunda da çok fazla seçenek ve kolaylık sunmaktadır. Gazimağusa ada konumunda olduğundan dolayı sadece deniz ve hava yolu ile ulaşım mümkündür.

Pr, 17 Kas 2022

Tarihi güzellikleri ile Kuzey Kıbrıs’da ön plana çıkan bu kent, yıl boyunca çok fazla yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Türkiye de en çok bilinen ve en çok tercih edilen özelliği, limanı, gezilecek yerleri, ve üniversitesidir. Gazimağusa tatil için turist, tarihi gezilecek yerler için gezgin üniversite okumak için ise öğrenci çeken bir Kıbrıs şehridir. İkliminden dolayı ve köklü geçmişinden dolayı uzun yıllardır ilgi merkezine haline gelmiş olan bir liman kenti olmasından dolayı ulaşım konusunda da çok fazla seçenek ve kolaylık sunmaktadır. Gazimağusa ada konumunda olduğundan dolayı sadece deniz ve hava yolu ile ulaşım mümkündür.

Türkiye’den yapacağınız Gazimağusa seyahatleriniz için herhangi bir vize veya pasaport zorunluluğu yoktur. Sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız ve kimlik kartınız ile şehir giriş yapabilirsiniz. Girne şehrinde ki gibi Gazimağusa şehrine de hava ile ulaşım mümkündür.

Havayolu İle Gazimağusa’ya Ulaşım İmkanları

Hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak için tercih edilen yöntem hava yolu ile ulaşımdır. Türkiye'nin neredeyse bir çok şehrinden kalkan uçak seferleri ile Kıbrıs havaalanına gitmem mümkündür. Büyük şehirlerde ise yaklaşık olarak günde en az 1 en fazla 5 kere uçak seferleri düzenlenmektedir. Ancak Gazimağusa şehrinde havalimanı bulunmamaktadır. Bu sebepten dolayı ise buraya yakın olan Uluslararası Ercan Havalimanı üzerinden ulaşım sağlamanız mümkündür. Havalimanında bulunan servisler ile neredeyse her saat başı Gazimağusa’ya servis seferleri mevcuttur.

Havayolu İle Gazimağusa’ya Ulaşım İmkanları

Havalimanında bulunan ve saat başı kalkan servis seferlerinin yanı sıra sürekli olarak bulunan taksiler ile ulaşım sağlamakta mümkündür. Taksiler sizlerin en hızlı ve en kolay şekilde ulaşım sağlaması adına hizmet vermektedir. Bunlara ek olarak ise havalimanı içerinde bulunan araç kiralama şirketleri ile araç kiralayarak da Gazimağusa’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Sizlerde bütçenize uygun olarak ulaşım imkanları arasından sizler için uygun olan araç seçimini yapabilirsiniz.

Gazimağusa'ya deniz yoluyla ulaşım var mı?

Hava yolu ile ulaşım sağlamak istemeyenler için ikinci seçenekte deniz yolu ile ulaşımdır. Deniz yolu ile ulaşım Türkiye'nin güney kısmında düzenlenmekte olan feribot seferleri ile sağlanmaktadır. Feribot seferleri dört mevsim düzenlenmekte olup yaz aylarında ise çok daha sık şekilde düzenlenmektedir. Bunun sebebi ise kış aylarında Akdeniz de fırtınalı bir hava olmasıdır. Ancak buna rağmen ise feribot seferleri kış aylarında sık olmasa da düzenli olarak seferler bulmak mümkündür. Sizlerde Gazimağusa ulaşım için hem bütçenize hem de zevklerinize göre ulaşım imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Gazimağusa şehrinin ulaşım seçenekleri nelerdir?

Gazimağusa küçük bir liman kenti olduğundan dolayı burayı yürüyerek gezmek mümkündür. Ancak yürümeyi sevmeyenler ve vakti olmayanlar için araç kiralama ve taksi ile şehir içi ulaşım sağlayabilmeniz mümkündür. Aynı zamanda şehir içinde belirli yerlerden ve belirli saatlerce kalkan minübüsleri tercih edebilirsiniz. Sizler de ulaşım imkanlarınızı tercihlerinize bütçenize göre planlayabilirsiniz.

Tickle 1 Tickle 2 Tickle 3

MÜŞTERİ YORUMLARI