Kıbrıs'ta Sağlık ve Yaşam - Cyprus Journey

Kıbrıs'ta Sağlık ve Yaşam

Kuzey Kıbrıs başta tüp bebek tedavisi olmak üzere teknolojik tıp alanları ve diş sağlığı konularından birçok ülkeye göre uygun fiyatları ile dikkat çekmektedir.

Kuzey Kıbrıs Sağlık Turizminde Önemli Ülke

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti başta tüp bebek tedavisi olmak üzere teknolojik tıp alanları ve diş sağlığı konularından birçok ülkeye göre uygun fiyatları ile dikkat çekerken, tedavi ve operasyon sonrası istirahat dönemi için uygun bir iklime sahip olması da sağlık turizmindeki önemini arttırmakta. Kıbrıs'a tatil için gelenlerin birçoğu tatil ile sağlığı birleştirmekte. Ülkede bulundukları süre içerisinde özel tıbbi ya da kısırlık/tüp bebek tedavisi, estetik veya genel cerrahi ve diş tedavisini çok uygun fiyatlarla yapma şansına sahip oluyorlar.

Kuzey Kıbrıs Sağlık Turizminde Önemli Ülke

Doğu Akdeniz’in En İyi Hastaneleri

Gerek ameliyat bekleme süresinin kısa olması gerekse uygun fiyatlarda özel tıbbi ve implant gibi diş tedavisi imkanının bulunması sayesinde Kıbrıs özellikle Avrupa ülkelerinden birçok ziyaretçiyi misafir etmekte. Tedavi süresince yapılan tüm testler ve sonuçlar, yüksek teknolojili laboratuvarlarda yapılmaktadır. Çoğu hastane ve klinikte radyoloji bölümü, yoğun bakım ünitesi bulunur. Bu merkezler dermatoloji, beslenme, estetik, diş tedavisi, fizyoterapi, tüp bebek tedavisi ve kalp hastalıkları başta olmak üzere her sağlık hizmetini sunmakta. Adadaki üniversitelerin akademik gelişmişliği sayesinde Doğu Akdeniz bölgesinin en iyi hastaneleri Kuzey Kıbrıs'ta kurulmuştur.

Sağlık Hizmetinde Ayrım Yoktur

Dünya standartlarındaki tedavilerle adını duyuran hastaneler, Kuzey Kıbrıs'ın tanınmasını sağladığı gibi ülkenin sağlık turizmini de belli seviyeye çıkartmıştır. Sadece Kuzey Kıbrıs'ta mevcut olan kısırlık tedavisi seçenekleri arasında, bebeğin cinsiyeti, tandem sikrüz tedavisi ve preimplantasyon genetik tanı gibi hizmetler yer alır. Tüp bebek tedavisi alabilmek için ırk, etnik köken ya da cinsiyet gibi ayrımcılık yapılmaz. Ülkede herkes aynı sağlık hizmetlerinden yararlanır.

Sağlık Hizmetinde Ayrım Yoktur

Yaşam Merkezi Hizmetleri

Ameliyat ve tedavi süreçlerinde de harika bir yer olan Kuzey Kıbrıs'ta yaş almış insanlar kireçlenme ve astım gibi sağlık problemlerinden daha az etkilenir ve iyileşmeleri kısa sürede tamamlanır. Yılın üç yüz gününden fazla süre güneş alan Kıbrıs, hem konaklama hem de uçak biletleri açısından da birçok ülkeye göre daha uygundur. Beş yıldızlı otellerde konaklayanlar, yerel ya da uluslararası yöntemler sunan yaşam merkezi (Wellness) hizmetinden de yararlanabilmektedir.

Tickle 1 Tickle 2 Tickle 3

MÜŞTERİ YORUMLARI