Kıbrıs'ta Düğün ve Balayı - Cyprus Journey

Kıbrıs'ta Düğün ve Balayı

aslan yürekli Richard, Kraliçe Berengaria ile evlenmek için Aşk ve Güzellik Tanrıçası Afrodit’in doğduğu toprakları olan Kıbrıs’ı seçmiş.

Pr, 10 Eyl 2020

Neden Evlenmek İçin Kıbrıs Seçiliyor?

Çiftlerin neden evlenmek için Kuzey Kıbrıs’ı seçtiğini biliyor musunuz? Çünkü aslan yürekli Richard, Kraliçe Berengaria ile evlenmek için Aşk ve Güzellik Tanrıçası Afrodit’in doğduğu toprakları olan Kıbrıs’ı seçmiş. O zamandan bu yana çiftlerin evlenmek istediği yer olmuş. Gerek destinasyonu gerekse yasalarındaki kolaylık nedeniyle çiftlerin hem nikâh hem de düğün törenlerini gerçekleştirdiği ada ülkesinde düğün organizasyonları başlı başına bir sektör haline gelmiş durumda.

Kıbrıs’ta Yapılan Nikâh Tüm Dünyada Geçerli

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde resmi olarak evlenmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Lefkoşe başkonsolosluğunda nikâhlarını kıydırabilirler, nikâh tüm dünya yasaları önünde geçerlidir. Kuzey Kıbrıs kanunları İngiliz kanunlarını temel olarak alıp hazırlanmıştır ve tüm belgeler İngilizce olarak hazırlanmaktadır bunun için gerek Birleşik Krallık gerek ABD gerekse Avrupa ülkelerinin herhangi birinin vatandaşı iseniz Kuzey Kıbrıs’ta yapılan nikâhınız tüm dünyada geçerli olacaktır.

Kıbrıs'ta Düğün ve Balayı

Kıbrıs’taki Nikahın Şartları Neler?

Kuzey Kıbrıs’ta evlenmeye karar veren çiftlerin uymak zorunda olduğu şartlar arasında ilk olarak nikahtan en az 6 gün önce Ada’ya gelmiş olmalarına bakılır. Evlenmek için gerekli olan tüm belgeler, doğum kağıtları, pasaport, evlenme dairesinin doldurulmak üzere verdiği formlar, daha önce yapılmış bir evlilik varsa boşandığına dair boşanma kağıdı gibi evrakların hazır bulundurulması zorunludur.

Doyasıya Eğleneceğiniz Bir Düğün Hayal Edin

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düğün, nişan, kına gecesi gibi her davetinizi yapabileceğiniz harikulade mekanlar var. Deniz kenarında, iskelede, sahilde, havuz başında ya da balo salonunda hayalinizdeki mekan neresi ise her yerde doyasıya eğleneceğiniz bir düğün hayaliniz gerçeğe dönüştürülür. Ve tüm bunlar için her bütçeye uyan düğün paketi seçenekleri de hazır.

Mutluluğunuzun Şahidi Bellapais Manastırı

Başta Bellapais Manastırı olmak üzere özel mekanlarda mutluluğa evet demek isteyenler için onlarca tarihi adres şahidiniz olmaya hazır.

Kır Düğünü Havası da Mükemmel Bir Seçenek

Kır Düğünü Havası da Mükemmel Bir Seçenek

Beşparmak dağlarını Akdeniz’in soğuk mavi sularına buluşmasını sağlayan yemyeşil eteklerdeki Esentepe’de bulunan golf sahası kır düğünü havasında mükemmel bir seçenek olabilir.

Siz Yeter Ki Destek İsteyin Ada Halkı Yanınızda

Düğün hazırlıkları ile uğraşmak size göre değilse bunu yapan hem profesyonel adresler var hem de Ada halkı. Organizasyon şirketleri hayallerinizi süsleyen sizin ve sevdiklerinizin unutamadığı bir merasim için tüm hazırlıkları yapmakta. Türk kültüründeki evliliğe olan saygı ve Türk misafirperverliği ile Ada halkı da sizi bu sıkıntılı döneminizde yalnız bırakmaz siz yeter ki onlardan destek isteyin.

Kıbrıs’ta Alternatifiniz Çok Fazla

Düğünlerin olmazsa olmaz hazırlıkları, çiçekçiler, kuaförler, pastacılar, yemek hazırlayacak aşçılar, fotoğrafçılar, şarkıları ile düğünü şenlendirecek sanatçılar sizin istediğiniz doğrultusunda hazır ayrıca Türk gelin hamamı olmadan evlenilmez sakın unutmayın! Kına gecesi ya da bekârlığa veda partiniz için ister bir disko ister eğlenceli bir mekan seçimi yapabilirsiniz çünkü alternatifiniz çok fazla.

Düğün Paketlerinden Birini Sizin İçin Hazırladık

Her bütçeye uyan düğün paketleri arasındaki her şey dâhil pakette strese girmeden tüm detaylar hazır halde sunuluyor. Pakette gelin ve damat için özel araba veya atların çektiği fayton, şampanyalı bir nikah töreni, tören sonrası kokteyl ardından düğün yemeği. Pasta, gelin çiçeği, salonun süslenmesi, sahne, canlı müzik, eğlence, havai fişek gösterileri gibi sizin bile unutabileceğiniz tüm ayrıntılar mevcut.

Şaşalı Düğünlerde Moda Kıbrıs

Ada’da son dönemde en yoğun talebin gördüğü paketler, gösterişli düğünler. Özellikle Hindistan başta olmak üzere pek çok Ortadoğu ülkesinden gelen konukların misafir edildiği şaşaalı düğünler için Kuzey Kıbrıs bir moda haline geldi. Sadece düğün sahibinin konuklarına ayrılan oteller ve tesislerde her ülkenin geleneklerine göre düzenlenen törenler, festivaller, partiler ve kutlamalarda bir düğünde olması gereken her şeyi bulmak mümkün. Bunun dışında 30- 40 kişilik mütevazı düğünlerde de tercih edilen ülkelerin başında yer alan ada ülkesi Kıbrıs’ta daha az maliyetle kendi geleneklerinize göre evlenebilirsiniz.

Balayınız çocuklarınıza anlatacağınız en güzel anınız olacak

Balayınız Çocuklarınıza Anlatacağınız En Güzel Anınız Olacak

Çiftlerin düğün planları içinde hem çok önemli hem de çok masraflı olan bir konuda şüphesiz balayıdır, yeni evliler hem rüya gibi bir düğün hem de balayı yapabilecekleri için Kuzey Kıbrıs’ta karar veriyor. Makul rakamlarla beş yıldızlı bir otelin balayı odasında geçen ve düğün yorgunluğunu da keyif içinde atacağınız zamanlar ilerleyen dönemlerde çocuklarınıza anlatacağınız en güzel anınız olacak. Düğün ve balayında da seçiminiz deniz, güneş, kum ve daha fazlası için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti.

Tickle 1 Tickle 2 Tickle 3

MÜŞTERİ YORUMLARI