Kıbrıs Tatil Yerleri - Cyprus Journey

Kıbrıs Tatil Yerleri

Tatilde hem dinlenmek hem de gezip görmek isteyen kişiler için Kıbrıs tatil yerleri doğru bir tercih olmaktadır. Farklı yerler görmek ve keyifli bir tatil yaşamak isteyen kişiler için her sezon tercih edilen ülkeler arasında bulunur.

Pzt, 27 Eyl

Kıbrıs Tatil Yerleri

Tatilde hem dinlenmek hem de gezip görmek isteyen kişiler için Kıbrıs tatil yerleri doğru bir tercih olmaktadır. Farklı yerler görmek ve keyifli bir tatil yaşamak isteyen kişiler için her sezon tercih edilen ülkeler arasında bulunur.

Kıbrıs Tatil Yerleri

Kıbrıs Tatil Yerleri Nerelerdir?

Kıbrıs tatil yerleri denildiği zaman akla pek çok yer gelmektedir. Sahilleri, eski medeniyetlerden beri korunan yapıları ve doğanın armağanı olan güzellikleri ile birlikte keşfedilmeye değer ülkeler arasında bulunur. İklimi, yılın birçok döneminde denize girmeye ve gezmeye olanak sağlar. Bu nedenle yalnızca yaz aylarında değil bahar sezonunda da pek çok turist tarafından tercih edilir. Kıbrıs tatil yerleri birçok farklı şehirde vardır. Şehirlerin kendilerine has dokuları ile birlikte belirli bölgelerinde tatil otelleri ve restoranlar yoğunlaşmıştır.

Kuzey Kıbrıs gezilecek olan birçok farklı tarihi beldesi ile birlikte tatile gitmek isteyen kişilerin ilk tercihleri arasında bulunur. Yalnızca deniz tatili yapmak değil aynı zamanda eski medeniyetlerden kalan birçok kalıntıyı gezmek için de doğru bir tercihtir. Müzeler, kiliseler ve birçok kişi tarafından merak edilen Kapalı Maraş, Kıbrıs’ın kuzey kısmında yer almaktadır.

Kıbrıs tatil yerleri arasından bir seçim yapacağınız zaman Kuzey bölgesinin güzelliklerini de göz önünde bulundurarak bir karar vermelisiniz. Kuzey Kıbrıs tatil yerleri içerisinde yalnızca gezilecek olan mekanlar değil, aynı zamanda harika sahiller de bulunmaktadır. Denizin tadını çıkarabileceğiniz pek çok özel plajı ile birlikte sizleri kucaklar. 

Kuzey Kıbrıs Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Girne Yat Limanı

Kuzey Kıbrıs tatil yerleri içerisinde en çok tercih edilen beldeleri bulundurur. Tatilin keyfini çıkarmak ve birçok yeri keşfetmek açısından çeşitli seçenekler bulundurur. Gittiğiniz zaman görmeniz gereken bazı yerler;

Girne Yat Limanı: Kıbrıs tatil yerleri arasında en çok ziyaretçi bulunduran seçeneklerden bir tanesi Girne yat limanı olmaktadır. Mükemmel iklimi ve Kıbrıs mutfağını deneyimlemenize olanak sunan restoranları ile birlikte cıvıl cıvıl bir ortam karşınıza çıkmaktadır.

Kapalı Maraş: Mağusa’da bulunan Kapalı Maraş Kıbrıs tatil yerleri denildiği zaman ilk alan gelen bölgeler arasında bulunur. Giriş çıkışın yasaklanması ile birlikte turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir. 

Müzeler: Kuzey Kıbrıs birçok farklı müze bulundurduğu için burada tatil yapmaya karar verdiğiniz zaman mutlaka müze ziyaretleri yapmalısınız. Ev sahipliği yaptığı Manastır ve müzeleri ile birlikte eskilere ait olan merak ettikleriniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Müzelerle ilgili daha fazla bilgiye Kıbrıs Tatilinde Gezilecek Önemli Noktalar makalemizden ulaşabilirsiniz.

Sahiller: Sahilleri bakımından mükemmel bir deneyim sunan Kuzey Kıbrıs tatil yerleri denildiği zaman ilk akla gelen seçenekler arasında bulunur. Harika kumları ve tertemiz denizi ile birlikte yüzme keyfi yaşamanıza yardımcıdır.

Long Beach İskele Bölgesi Kıbrıs Tatil Yerleri Arasında Tercih Edilir Mi?

Kıbrıs’ta harika bir tatil yapmak ve keyifli vakit geçirmek için öncelikle gideceğiniz yerleri belirlemelisiniz. Long Beach iskele bölgesi herkes tarafından ilgi ile takip edilen bölgeler içerisinde bulunur. Uzun sahili, iskelesi ve mükemmel otel olanakları ile birlikte herkesin beğenisini toplamaktadır. Altın kumları, tertemiz denizi ve ücretsiz gidilebilecek olan halk plajları ile birlikte tatil denildiği zaman akla gelen yerler arasında bulunur. Hem kafa dinlemek hem de denizin tadını çıkarmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Restoranları ve harika yürüyüş yolları ile birlikte kendisine has birçok farklı güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Keyifli bir tatil deneyimi için Long Beach bölgesine göz atmalısınız.Long Beach bölgesinin popüler oteli Court yard'ı ziyaret etmeyi unutmayın.

Tickle 1 Tickle 2 Tickle 3

MÜŞTERİ YORUMLARI